MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  2 lipca 2011 (pierwszy post)

Mam problem z netem, sieć radiowa. Mam juz go prawie rok i nie było żadnych problemów śmigał jak wściekły. Od paru tyg nasila sie jeden problem, mianowcie przy ściąganiu np z serwera zippyshare pliku o wadze 50 mb prędkośc spada drastycznie. rzez pierwsze 2 min jest ok a później juz tylko spada aż spadnie do 30 kb. Wiecie może co to może być?

Jacek80
Jacek80
  2 lipca 2011

spróbuj ściągnąć coś z innych stron/serwerów... dobreprogramy.pl rapidshare itp
sprawdź też sobie prędkość łącza tutaj www.speedtest.net
jak gdzie indziej będzie dobrze to albo zpipyshare mają problem z serwerami, albo administrator radiówki wprowadził ograniczenia,
jeżeli też będzie kiepsko to albo Wasza sieć jest przeciążona, albo masz jakiegoś syfa w kompie. Upewnij się, że nie masz włączonych programów typu Emule, uTorrent itp, które potrafią przytykać łącze

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  2 lipca 2011

A więc tak : w teście wszystko pokazuje OK, z innych stron ściąganie dużo lepsze, ale też bez rewelacji, system nowo zainstalowany, utorrent wyłączony. A co do preciążenia sieci... do tej pory nigdy jej nie było a teraz by sie tak nagle pojawiła? I jesli już to nie cały dzień, bo testuję właśnie przez całe dnie i wciąż to samo ;/

denaturat
denaturat
  3 lipca 2011

nowo zainstalowany system nie oznacza ze jest zdrowy

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 lipca 2011

Panowie ja stawiam na modem. Kiedy go zrestartuję prze kilkadziesiąt sekund jest ok. Później na nowo to samo

denaturat
denaturat
  3 lipca 2011

zgłosic modem do wymiany :mrgreen:

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 lipca 2011

Tak dokładnie tak zrobię, myślałem, że istnieje inna przyczyna, ale wszystko wskazuje na te cały router ;)

denaturat
denaturat
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak dokładnie tak zrobię, myślałem, że istnieje inna przyczyna, ale wszystko wskazuje na te cały router ;)

czasem najciemniej pod latarnia jak to mowia
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.