jestemZDZICH
jestemZDZICH
  1 lipca 2011 (pierwszy post)

Witam, ostatnio w sprzęcie u koleżanki zauważyłem, ze ma viste32bit ale 4gb ramu(domyślnie w tym modelu już tak było). Mam zamiar zainstalować jej orginalnego windowsa 7
Jednak jest ten problem ze płytki do lapa nie ma, jeszcze nie sprawdzałem istnienia ukrytej partycji, ale jestem ciekaw czy instalując 7 i formatując c:\ wpłynie to jakoś na dostęp do ukrytej systemowej
Wiem ze pewnie nie, ale reinstalując system po zakupie swojego lapa miałem wrażenie ze instalka z płyty mogłaby coś namieszać. (pomijam już ze mozna ustawić czy ma być jedna partycja czy dwie, wcześniej miałem 2 wiec ustawiłem jedna efektem tę drugą skasowało, dobrze ze mam dyski zewnętrzne)
Jeżeli brak ukrytej systemówki, to z pomocą narzędzi systemowych można zrobić kopię systemu na dvd, która może być nawet zainstalowana gdy siedział tam xp(bo są przecież kopie które tylko zmieniają ustawienia systemowe, ale jądra windowsa nie mają i mechanizmów instalacji systemu)

Czy ściągając pirata i wpisując klucz oem, wszystko bedzie ok?
Mam lapa który idzie dla ojca, jest to sprzęt sprowadzany z usa, a wiec system po angielsku, wiec czy klucze vista hp mają blokadę regionalną, ze klucz nie zadziała w polskiej wersji?
Czy też zostaje mi zrobić przekręt w stylu zadzwonić do MSPolska i poprosić o klucz do visty bo klucz jest zatarty(śmiechem zartem jest i moze być problem z jego wpisaniem)
Wiem ze w sume mój problem jest dość prosty i to tak na prawdę elementarna wiedza o systemach ale pojęcia nie mam a nie chce zrobić tego na zasadzie prób i błędów bo to marnotrastwo czasu.

denaturat
denaturat
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ściągając pirata i wpisując klucz oem, wszystko bedzie ok?

nie zawsze pirat przyjmie inny klucz niz piracki

Konto usunięte
Konto usunięte: zainstalować jej orginalnego windowsa 7

32 czy 64 bit?
jestemZDZICH
jestemZDZICH
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 32 czy 64 bit?

64, dlatego ze ma 32 chce jej zmienić, bo się jej marnuje
Shaitan
Shaitan
  1 lipca 2011

Zasadnicze pytanie: do czego jest używany ten laptop? Bo jeśli do neta i filmów, a rzadko albo wcale do gier czy np. zaawansowanej obróbki grafiki, to cała ta zabawa nie ma najmniejszego sensu.

jestemZDZICH
jestemZDZICH
  1 lipca 2011
Shaitan
Shaitan: Zasadnicze pytanie: do czego jest używany ten laptop? Bo jeśli do neta i filmów, a rzadko albo wcale do gier czy np. zaawansowanej obróbki grafiki, to cała ta zabawa nie ma najmniejszego sensu.

Wiem o tym. Ale ogólnie wolałaby 7 niż viste.
Problem to mam z drugim lapem siedzi na nim orginalny vista hp eng a ojcu potrzeba po polsku i musze zrobić tak aby było po polsku i legalnie. Paczek jezykowych do HP nie ma i zastanawiam się czy zassać pirata, i wpisać org klucz oem, tylko czy raz zadziała na piracie i czy kucz z innej wersji jezykowej zadziała, i jak to jest z tą kopią systemu?
denaturat
denaturat
  3 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem o tym. Ale ogólnie wolałaby 7 niż viste. Problem to mam z drugim lapem siedzi na nim orginalny vista hp eng a ojcu potrzeba po polsku i musze zrobić tak aby było po polsku i legalnie. Paczek jezykowych do HP nie ma i zastanawiam się czy zassać pirata, i wpisać org klucz oem, tylko czy raz zadziała na piracie i czy kucz z innej wersji jezykowej zadziała, i jak to jest z tą kopią systemu?

przeciez masz wakacje i teorytcznie duzo czasu mozesz wiec bez niszczenia obecnej instalacji w prosty sposob cala sprawe przetestowac w praktyce używajac maszyny wirtualnej
MichaU
MichaU
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeciez masz wakacje i teorytcznie duzo czasu mozesz wiec bez niszczenia obecnej instalacji w prosty sposob cala sprawe przetestowac w praktyce używajac maszyny wirtualnej

i zamulic kompa :zonk: formatowanie partycji C: nie wplynie na ukryta. 7emka ma wiekszosc sterownikow wiec nie bedziesz mial z tym problemow, a raczej mniej roboty a 32 czy 64... 7emka 64 bity zajmuje duzo wiecej miejsca na dyusku po pierwsze i szczerze mowiac mialem i 32 i 64. przy zwyklym dzialaniu nie zauwazylem roznicy...moze to ze 32bity zjada troche mniej ramu, to takie moje odczucia.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.