szpetenmineten
szpetenmineten
  26 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam. Chciałbym stworzyc w domu siec wi-fi. Internet mam od lokalnego dostawcy. Mam puszke zamontowana na zwenatrz sciany domu, a od niej kabel o zlaczu RP-SMA, podpiety do karty sieciowej w komputerze. Chciałbym aby ten kabel był podpiety do AP. Od AP moze byc internet do komputera podpiety przez kabel, ale do notebooka chce miec wi-fi. Jakie urzadzenie zakupic by ten cel osiagnac? Mozecie podac linki z allegro, moga byc uzywane.

szpetenmineten
szpetenmineten
  26 czerwca 2011

Nikt nie potrafi pomoc?

Marduk91
Marduk91
  27 czerwca 2011

na mój rozum potrzebne będą:
1. AP, do którego podłączysz złączkę rp-sma (zamiast odkręcanej antenki) i jedną skrętką puścisz sobie sygnał do komputera stacjonarnego.
2. Router, który będzie połączony drugą skrętką z Routerem i będzie rozsyłał sygnał poprzez WiFi.

Drozu
Drozu
  27 czerwca 2011

Potrzebny jest AP który posiada możliwość pracy w trybie WISP (nazywany często trybem AP Client) i możliwosć współdzielenia (NAT) takiego połączenia:

W praktyce:
Antena AP Client jakiś tam tani router i dalej radiowo.

szpetenmineten
szpetenmineten
  27 czerwca 2011

Cholera, czyli jednak potrzeba 2 urzadzenia ;/ Moglibyscie jeszcze podlinkowac mi odpowiedni zestaw z allegro? Chce najtanszymi kosztami. Moga byc uzywane urzadzenia.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.