Dzun
Dzun
  18 czerwca 2011 (pierwszy post)

Mam problem z zainstalowaniem windowsa XP... Podczas instalacji wyskakuje mi, że instalator nie wykrył żadnych dysków twardych... Nie wiem już co robić... Męczę się z tym już drugi dzień...
Mam jeszcze windowsa viste, ale nie rusza mi w ogóle z płyty i nie wiem czemu bo instalator xp'ka włącza się elegancko...
POMÓŻCIE!!!!

Mam laptopa HP 530

Shaitan
Shaitan
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam problem z zainstalowaniem windowsa XP... Podczas instalacji wyskakuje mi, że instalator nie wykrył żadnych dysków twardych... Nie wiem już co robić... Męczę się z tym już drugi dzień...

wejdź do biosu i przestaw tą opcję:



Konto usunięte
Konto usunięte: Mam jeszcze windowsa viste, ale nie rusza mi w ogóle z płyty i nie wiem czemu bo instalator xp'ka włącza się elegancko...

Tak to jest jak się ma piraty... Już chociaż Win 7 mogłaś ściągnąć a nie ten syf...
wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  18 czerwca 2011

a masz dysk sata czy ata w komputerze ??

Shaitan
Shaitan
  18 czerwca 2011
wawrzyn1992
wawrzyn1992: a masz dysk sata czy ata w komputerze ??

No, na pewno laptopy na platformie C2D mają dyski ata :facepalm:
wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  18 czerwca 2011

wiesz jak ja kopiłem dysk SATA do stacjonarki tez nie mogłem systemu postawić na nim dopiero jak zrobiłem płytę n-litem to mogłem go zainstalować

Shaitan
Shaitan
  18 czerwca 2011
wawrzyn1992
wawrzyn1992: wiesz jak ja kopiłem dysk SATA do stacjonarki tez nie mogłem systemu postawić na nim dopiero jak zrobiłem płytę n-litem to mogłem go zainstalować

No co ty? Bo XP nie ma zintegrowanych sterowników SATA, dlatego jakiś czas temu producenci laptopów wymyślili kompatybilny tryb sata...
wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  18 czerwca 2011

wiesz nie jestem z tym na bieżąca

Shaitan
Shaitan
  18 czerwca 2011
wawrzyn1992
wawrzyn1992: wiesz nie jestem z tym na bieżąca

To po co się udzielasz, skoro nie masz o tym pojęcia?
pasQdziak
pasQdziak
  19 czerwca 2011
wawrzyn1992
wawrzyn1992: wiesz jak ja kopiłem dysk SATA

zamiast dysku proponuję jednak słownik
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.