MusicMaker
MusicMaker
  10 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam
Czy warto kupić kamerę Sony hdr cx-130e za 1500zł ? Czy ta kamera ma przyzwoitą jakość nagrywanego obrazu ?
Jaka musi być minimalna prędkość karty aby poradziła sobie z filmem full hd ?
Pozdrawiam

Shaitan
Shaitan
  10 czerwca 2011

Google i youtube powiedzą ci wszystko...

MusicMaker
MusicMaker
  10 czerwca 2011

Przeglądałem i jest to dość nowa kamera bo z tego roku dlatego w np polskich testach nie ma jej. W zagranicznych zdania są podzielone, ale też dużo nie ma. Na yt wiele nie sprawdzę bo samo yt wprowadza kompresję przez co następuje utrata jakości

Shaitan
Shaitan
  10 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na yt wiele nie sprawdzę bo samo yt wprowadza kompresję przez co następuje utrata jakości

Ale sprawdzisz, czy generalnie obraz nie jest zaszumiony/zapikselowany i czy autofocus nie jest "zamulony", co niestety jest częstym przypadkiem w tanich kamerach HD.

Prędkość karty obliczysz łatwo, przykładowo nagrywa film z bitrate 30mbps, więc przeliczasz sobie to na megabajty na sekundę (chyba wiesz jak?) i już masz minimalną potrzebną przepustowość karty.
NobodyLadyy
NobodyLadyy
  10 czerwca 2011

nie warto :and:

Shaitan
Shaitan
  10 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie warto

A argumenty jakieś posiadasz? Czy walnęłaś taką "opinię" żeby tylko posta z nudów nabić?
MusicMaker
MusicMaker
  11 czerwca 2011

Coś chyba licze nie tak bo wychodzi mi że dla 30mbps wychodzi 3.7mb/s a przecież zalecane są karty powyżej 20mb/s. Wychodzi na to że mogę kupić najtańszą a i tak będzie dawać radę ?!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.