Bittix
Bittix
  26 maja 2011 (pierwszy post)

Mam 1gb i 256 mb ramu czy tyle starczy?
Kiedyś miałem 768mb i działa winda 7 ale czytam że u innych pobiera nawet 1,5gb ramu.A pytam bo mam nowego kompa, i nie wiem czy instalować.

RafoX
RafoX
  26 maja 2011

instaluj :)

Jacek80
Jacek80
  26 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wymagany jest procesor taktowany zegarem 1GHz, 32- lub 64-bitowy zależnie od wersji Windows. Ilość pamięci operacyjnej to 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego. Z kolei na dysku powinno być 16 GB wolnego miejsca dla 32-bitowego Windows 7 i 20 GB dla 64-bitowego. Karta graficzna powinna obsługiwać DirectX 9 oraz Windows Display Driver Model w wersji 1.0 lub wyższej. W przypadku używania trybu XP wymagania odnośnie pamięci operacyjnej rosną do 2 GB a na dysku potrzeba dodatkowych 15 GB miejsca. Ponadto wirtualizacja z wykorzystaniem Virtual PC będzie wymagała aby procesor obsługiwał Intel-VT lub AMD-V ponieważ używana jest wirtualizacja sprzętowa.


Tak więc przy 1,25 GB Ramu będzie wszystko chodzić, ale znając życie to z czasem cały sprzęt będzie robił się coraz wolniejszy
jestemZDZICH
jestemZDZICH
  26 maja 2011
Bittix
Bittix: .A pytam bo mam nowego kompa,

256mb to raczej w nowych kompach nie ma ale ok
Ja miałem podobnie w starym w sumie chodziło, tylko zamulało przez procesor. Instaluj, tylko musisz pilnować syfu:)
7 ma to do siebie, że im więcej ramu masz tym więcej się go zużywa:) u mnie jest wykorzystane 1,60gb ram(ale to ze względu na to, ze mam 6gb.
Win 7 z tego co pamiętam zazwyczaj ciągnie miedzy 27 a 45%(te 45 to bez szczególnego obciążenia) ram, jednak w razie potrzeby automatycznie zostaje oczyszczona i zwolniona potrzebna akutat pamięć.
Bittix
Bittix
  26 maja 2011

DZIĘKi WIELKIE:)

MichaU
MichaU
  28 maja 2011

bedzie chodzilo tylko czy jest sens.... ja polecalbym starego dobrego xp

BoskiMateo
BoskiMateo
  29 maja 2011

będzie chodziło, ale z tyloma pamięci to będzie jednak troche zamulał, a nie ma mowy żebyś odpalił jakołś gre. ja bym brał XP. chociaż sam mam 7 na 2Gb i mi jest mało pamięći :P

whitestok
whitestok
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: będzie chodziło, ale z tyloma pamięci to będzie jednak troche zamulał, a nie ma mowy żebyś odpalił jakołś gre. ja bym brał XP. chociaż sam mam 7 na 2Gb i mi jest mało pamięći :P

będzie muliło trochę ale jeśli chodzi o gry to nie będzie wcale tak strasznie jak mówisz...oczywiście zależnie od gry :)
BoskiMateo
BoskiMateo
  29 maja 2011

no racja, ale zobacz jak odpalisz przykładowo gre z roku 2008 taką Dead Space to na starcię Ona zabiera 450MB ramu. więc tak kolorowo nie będzie :) z tyloma to ja bym brał XP ;d

whitestok
whitestok
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a ja bym postawił dwa windowsy, xp do gier a w7 do calej reszty :) mialem tak jak mialem 1gb ramu w kompie i zdawalo egzamin.
BoskiMateo
BoskiMateo
  30 maja 2011

tylko zastanawiam się po co Mu wtedy win7 , skoro na xp można wykonywać te same operacje :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.