Sensi
Sensi
  14 maja 2011 (pierwszy post)
Powitać.
Wreszcie po zakupie dysku zewnętrznego (1TB, który ma 931GB :szok: - można prosić o wyjaśnienie?) mam miejsce na lepsze programy.
Do filmów używam BESTplayer, ale są filmy, których nie odtwarza tak, jak należy, tzn. mam obraz, ale nie mam dźwięku lub na odwrót, mam dźwięk, ale nie mam obrazu. Za każdym razem program "prosi" mnie o instalacje pewnych kodów (:wtf:?), ale ja wolę nie ryzykować i nie instalować. Moje pytanie brzmi: Dobry, mało zajmujący program do odtwarzania filmów? - ale od razu z linkiem bym prosiła.
Druga kwestia winamp mi bardzo dużo zajmuje, chciałam zamienić go na foobar2000, ale ten ostatni pomimo instalacji nie działał.
Kwestia trzecia - dobry program do ściągania filmów oraz muzyki (zaznaczam, że regularnie kupuję też płyty, czy to DVD, czy CD, więc to co jest na kompie jest kopią zapasową). :mrgreen:

Pozdrawiam i czekam na w miarę sensowne opinie, sugestię i odpowiedzi.
eGabeleXxX
eGabeleXxX
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: (1TB, który ma 931GB - można prosić o wyjaśnienie?)

Producenci wymyślili sobie, że:
1GB = 1000MB
a w rzeczywistości:
1GB = 1024MB
to jest powodem. Nic na to nie poradzimy.

Co do problemów z odtwarzaniem filmów, polecam zainstalowanie paczki kodeków, polecam te:
K-Lite Codec Pack.
Gwarantuję, że nic nie popsujesz, instaluje się to jak normalny program.
Dodatkowo do odtwarzania polecam np. AllPlayer dostępny tutaj:
AllPlayer.

Sensi
Sensi: Kwestia trzecia - dobry program do ściągania filmów oraz muzyki (zaznaczam, że regularnie kupuję też płyty, czy to DVD, czy CD, więc to co jest na kompie jest kopią zapasową).

Nie wiem, czy pozwolą tutaj o tym pisać, ale spróbujmy.
Ja osobiście jeżeli mam coś do pobrania, raczej rzadko, ściągam z torrentów, najlepiej na jakiejś dobrej stronce, z obowiązkiem seedowania.
Dawniej używałem programu BearShare, który też bardzo dobrze się sprawował.

Pozdrawiam.
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest powodem. Nic na to nie poradzimy.
To ja wiem, czemu już nie mam miejsca na tym dysku. :D
Zresztą na partycji C w kompie mam teraz po przekopiowaniu plików na zewnętrzny ponad 4.5GB, a i tak komp mi krzyczy, że nie ma wolnego miejsca. :zonk: I dodatkowo muli jeszcze bardziej, niż wcześniej, gdy było niecałe 700MB.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do problemów z odtwarzaniem filmów, polecam zainstalowanie paczki kodeków, polecam te:
Nie chcę ich instalować. Chcę jakiś zamienny program, żeby móc ten BESTplayer skasować.

Konto usunięte
Konto usunięte: seedowania.
Przepraszam, czego? :mrgreen: Ja bym poprosiła o taki program, gdzie jednak jeden film nie waży po 1GB. :and:
eGabeleXxX
eGabeleXxX
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: Nie chcę ich instalować. Chcę jakiś zamienny program, żeby móc ten BESTplayer skasować.

Zainstalowanie innego programu nic Ci nie da, potrzebne są kodeki ;).
Nie rozumiem, jak ktoś chce oglądać filmy bez kodeków :>.

Sensi
Sensi: Przepraszam, czego? Ja bym poprosiła o taki program, gdzie jednak jeden film nie waży po 1GB.

Torrenty są oparte o sieć P2P.
Polega to na tym, że dany plik nie jest pobierany z serwera, a od innych użytkowników, którzy wcześniej sami pobrali ten plik.

Podobnie wygląda zresztą sytuacja w przypadku właśnie takich programów jak BearShare, eMule czy Ares.

Inne wyjście to po prostu ściąganie z serwerów / hostingów. Jednak w ich przypadku bardzo często transfer zostaje znacznie ograniczony.
eGabeleXxX
eGabeleXxX
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: Ja bym poprosiła o taki program, gdzie jednak jeden film nie waży po 1GB.

Program nie ma na to najmniejszego wpływu.
Rozmiar filmu zależy m.in. od rozdzielczości, ilości klatek na sekundę, rozszerzenia.

Niestety, wysoka rozdzielczość nie idzie w parze z małym rozmiarem, a przeciwnie.
Jeśli chcesz pobrać filmy o niskiej rozdzielczości, słabej jakości, ale zajmujące po ~400MB, patrz na rozszerzenie, jak nazwa wskazuje, będzie ono takie: ".rmvb".

Ale... najpierw zainstaluj kodeki :D
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale... najpierw zainstaluj kodeki
Jak miałam inny program (przed 'naprawą' kompa) to mi działał bez kodeków.
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  14 maja 2011

1)

Konto usunięte
Konto usunięte: Sensi::


Producenci wymyślili sobie, że:
1GB = 1000MB
a w rzeczywistości:
1GB = 1024MB
to jest powodem. Nic na to nie poradzimy.
2)
Odtwarzacz VLC i nie musze instalowac zadnych kodekow

3)
foobar2000 zerknij na ta wersje
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
sourcerer
sourcerer: zerknij na ta wersje
A po polsku chociaż?

sourcerer
sourcerer: nie musze instalowac zadnych kodekow
Ale nie wchodzi. :nie:
Shaitan
Shaitan
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: Dobry, mało zajmujący program do odtwarzania filmów?


Sensi
Sensi: Druga kwestia winamp mi bardzo dużo zajmuje


Jezusie nazarejski... to jaki ty masz dysk w kompie? :woot:

U mnie Winamp zajmuje 35 MB - przecież to niewiele :woot:

Sensi
Sensi: Do filmów używam BESTplayer, ale są filmy, których nie odtwarza tak, jak należy, tzn. mam obraz, ale nie mam dźwięku lub na odwrót, mam dźwięk, ale nie mam obrazu.


sourcerer
sourcerer: Odtwarzacz VLC i nie musze instalowac zadnych kodekow

Prawda, ale nie do końca, jednak fakt faktem jako jedyny program ma wbudowaną bazę dekoderów pozwalającą na odtworzenie większości formatów, jednak po zainstalowaniu jakiejś paczki typu K-Lite gryzie się z nią...

Sensi
Sensi: Zresztą na partycji C w kompie mam teraz po przekopiowaniu plików na zewnętrzny ponad 4.5GB, a i tak komp mi krzyczy, że nie ma wolnego miejsca. I dodatkowo muli jeszcze bardziej, niż wcześniej, gdy było niecałe 700MB.

Niech zgadnę, Vista? xD
CCleaner (czyszczenie rejestru i cache'u) oraz defragmentacja dysku powinny nieco pomóc.

Sensi
Sensi: Ja bym poprosiła o taki program, gdzie jednak jeden film nie waży po 1GB.

Ale przeciętny film 90 minut Xvid 700 MB to "RZal bUl i mENka", tego oglądać się nie da... no chyba, że na monitorze 15calowym... a RMVB to ty w ogóle pomiń, bo na takie coś brak słów... Jeśli już musisz ściągać filmy to lepiej niech to będą wersje nie mniejsze niż Xvid/DiviX/x264 po niemniej niż 1,4 GB na plik. Według mnie lepiej poczekać trochę dłużej na ściągnięcie niż oglądać RMVB'owskie paciaje...
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
Shaitan
Shaitan: Jezusie nazarejski... to jaki ty masz dysk w kompie?
19.5GB na partycję C i na partycję D - 54.9 GB. I dysk zewnętrzny 1TB, gdzie już jest zajęte 70%. :rotfl:

Shaitan
Shaitan: Niech zgadnę, Vista
Nie. XP.

Shaitan
Shaitan: Ale przeciętny film 90 minut Xvid 700 MB to "RZal bUl i mENka", tego oglądać się nie da... no chyba, że na monitorze 15calowym... a RMVB to ty w ogóle pomiń, bo na takie coś brak słów... Jeśli już musisz ściągać filmy to lepiej niech to będą wersje nie mniejsze niż Xvid/DiviX/x264 po niemniej niż 1,4 GB na plik. Według mnie lepiej poczekać trochę dłużej na ściągnięcie niż oglądać RMVB'owskie paciaje...
Ja ściągałam przez Aresa, ale mi jeden film się ściąga po dwa/trzy dni. :and:
Shaitan
Shaitan
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: 19.5GB na partycję C i na partycję D - 54.9 GB.


Sensi
Sensi: XP

Trochę dziwne, ja na XP siedziałem to miałem C 10 GB i wystarczało,a instalowałem wiele programów... Ale... pewnie programy typu Ares zapisują ściągnięte pliki na C i dlatego ciągle ci tam miejsca brakuje. Albo sama za dużo wrzucasz na "pulpit" np. :woot:

Sensi
Sensi: Ja ściągałam przez Aresa, ale mi jeden film się ściąga po dwa/trzy dni.

Jak słaby net, to dziwne to nie jest... choć to też zależy od ilości osób udostępniających w danym momencie i na to nic się nie poradzi niestety.
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
Shaitan
Shaitan: Trochę dziwne, ja na XP siedziałem to miałem C 10 GB i wystarczało,a instalowałem wiele programów... Ale... pewnie programy typu Ares zapisują ściągnięte pliki na C i dlatego ciągle ci tam miejsca brakuje. Albo sama za dużo wrzucasz na "pulpit" np.
I tak poprzenosiłam na partycję D, ale ciągle miejsca brakowało. Lepiej komp śmigał, jak miał 700MB na partycji C, niż teraz, gdy ma ponad 4GB. :zonk:

Shaitan
Shaitan: Jak słaby net, to dziwne to nie jest... choć to też zależy od ilości osób udostępniających w danym momencie i na to nic się nie poradzi niestety.
Słaby? On cały czas się zawiesza, komp zresztą też. Nic nie pomaga, żadne Cleanery, ani coś w ten deseń.
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: sourcerer:


Ale nie wchodzi.
Co dokladnie nie wchodzi?
Sensi
Sensi
  14 maja 2011
sourcerer
sourcerer: Co dokladnie nie wchodzi?
Nie chce się ściągnąć. :nie:
Shaitan
Shaitan
  14 maja 2011
Sensi
Sensi: Słaby? On cały czas się zawiesza

A jaki to net? Z ciekawości pytam ;P Jak NEO na liveboxie to nie dziwne ;P

Sensi
Sensi: komp zresztą też. Nic nie pomaga, żadne Cleanery, ani coś w ten deseń.


Sensi
Sensi: Lepiej komp śmigał, jak miał 700MB na partycji C, niż teraz, gdy ma ponad 4GB.

Wiesz co... skoro masz takie fazy z tym kompem (widziałem jakiś czas temu też zakładałaś temat a propos jego wydajności) to coś mi się wydaje, że jest zrąbany od strony technicznej...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.