zamundo
Posty: 419 (po ~103 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
zamundo
  11 maja 2011 (pierwszy post)

Witam!

Zostałem poproszony o złożenie komputera w miarę dobrego, po jak najniższych kosztach. Mam bardzo nikłe pojęcie na ten temat, ale coś mi się tam udało "skleić". Proszę o opinię co myślicie na temat tego zestawu. Czy wszystko do siebie pasuje?

Procesor AMD Athlon II X2 250 BOX
Płyta główna Gigabyte GA-M52LT-D3 Socket AM3
MSI GeForce GT430 1GB DDR3/128b
Dysk twardy WD 500GB WD5000AAKS SATA II 16MB
Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (2x)
Nagrywarka DVD Sony Optiarc AD-72615-OB
Obudowa ATX Tower iBOX wings 502 400W

"Nie ma większej radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie." (A. Fredro) :rotfl:

Shaitan
Shaitan
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Obecne sterowniki do GF obciążają procesor

A to ciekawe...

Konto usunięte
Konto usunięte: Płyta główna z której niewiele da sie zrobić dziś

A po co mało wymagającemu graczowi, posiadającemu niewielką ilość gotówki, płyta którą można w przyszłości maxymalnie rozbudować? Myśl trochę... Poza tym za rok czy dwa wyjdzie DDR4 i wtedy rozbudowa nawet drogiego w tej chwili sprzętu będzie nieopłacalna.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli teraz dołoży trochę wiecej to będzie miał wydajną maszynę a potem mniejszym kosztem nadal będzie miał wydajny sprzęt pozwalający na granie w nowe gry przy wysokich detalach. Prawda jest taka ze w miarę rozsądne proporcje cena/wydajność idą od 1500zł niżej jest tylko cięcie po wszystkim


Konto usunięte
Konto usunięte: poczekaj z zakupem sprzętu do końca czerwca, pojawi sie kilka nowych płyt głównych, i wejdą nowe procki, ceny na początku mogą szaleć, ale z końcem miesiąca się unormuje.

Jaki domorosły analityk rynkowy :rotfl: Tak tak, najlepiej poczekać i przepić kasę już teraz z trudem zapewne odłożoną na kompa :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1200 do nie 1000, jak sam wiesz 200 zł w tym pułapie cenowym to spora różnica w wydajności

Rok temu a teraz, to też jest różnica... Ale równie dobrze przecież może sobie kupić zestaw ze zintegrowaną grafiką, a po dwóch-trzech miesiącach dokupić wydajną, przecież to już nie problem...

Konto usunięte
Konto usunięte: A tak w ogóle to przy tym słabym sprzęcie + gf 250 odpalisz wiedzmaka na full?

1280x720 max ~75 FPS - to mało?
Poza tym:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytanie ze zrozumieniem boli

To ma być zestaw dla mało wymagającego gracza...

Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym 1440x900 to nie jest taka duża rozdzielczość i mimo wszystko ludzie wolą grać w natywnej

Sądząc po temacie, osoba ta nie ma monitora full hd ;)
jestemZDZICH
jestemZDZICH
  20 maja 2011
Shaitan
Shaitan: A to ciekawe...

Poczytaj o narzucie sterownika graficznego na procesor:)

Shaitan
Shaitan: A po co mało wymagającemu graczowi, posiadającemu niewielką ilość gotówki, płyta którą można w przyszłości maxymalnie rozbudować? Myśl trochę... Poza tym za rok czy dwa wyjdzie DDR4 i wtedy rozbudowa nawet drogiego w tej chwili sprzętu będzie nieopłacalna.

Żeby nagle nie zaczął marudzić ze nie ma już jak odpalić gier i gdy będzie chciał coś zmodernizować musi stawiać od nowa. Po ile chodzą płyty glówne na am3+ ze tak marudzisz.

Shaitan
Shaitan: Myśl trochę... Poza tym za rok czy dwa wyjdzie DDR4 i wtedy rozbudowa nawet drogiego w tej chwili sprzętu będzie nieopłacalna.

Z tymi ddr 4 to przegięcie swoją drogą, ale przez pierwsze pół roku jak zwykle przesiadka na nie będzie nieopłacalna: pierwsze ddr2 i ddr3. Poza tym wątpię w szczególną różnice wydajności miedzy ddr3 a 4.

Shaitan
Shaitan: Jaki domorosły analityk rynkowy Tak tak, najlepiej poczekać i przepić kasę już teraz z trudem zapewne odłożoną na kompa

Skoro odkładana jakiś czas to jaki problem poczekać jeszcze trochę?
Fakt masz racje użyłeś racjonalnych argumentów wobec moich przypuszczeń, chylę czoło przed merytorycznym wywodem.

Shaitan
Shaitan: Rok temu a teraz, to też jest różnica... Ale równie dobrze przecież może sobie kupić zestaw ze zintegrowaną grafiką, a po dwóch-trzech miesiącach dokupić wydajną, przecież to już nie problem...

I to jest myśl z którą nie mogę się nie zgodzić. Tylko zastanawiam sie jak najsilniejszy układ 4350(czy tam 4250) dokładnie nie pamiętam da radę. Jednak jako rozwiązanie tymczasowe i uciułcianie ok 500 zł da na prawdę dużą jakość mocy graficzneji

Shaitan
Shaitan: 1280x720 max ~75 FPS - to mało? Poza tym:

co kto lubi, ja bym skalowania nie ogarnął. Ale to moje marudzenie, niektórym nie przeszkadza

Shaitan
Shaitan: To ma być zestaw dla mało wymagającego gracza...

Prawda, jednak ja uważam, że jest pułap minimalny, poniżej którego się nie schodzi i uważam ze w niskich kwotach warto składać kompa tak, żeby potem móc go bez większych problemów modernizować.

Shaitan
Shaitan: Sądząc po temacie, osoba ta nie ma monitora full hd ;)

cholera wie co ma:) gdyby miał crt to nawet integra z serii 4xxx byłaby rakietą:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.