Maturo
Maturo
  6 maja 2011 (pierwszy post)

Witam , mam taki problem , wczoraj zaczeło mi się to robic mialem wlączoną gre i zaczeła mi się zacinac , tak jak by taki reset sie robil bylo slychac w kombie te tzw. Pyknięcie , potem sie odblokowalo juz ok i po 15 sec znowu i po chwili znowu wylaczylem kompa , i dzisaj rano to samo pierw zaczyna spowalaniac a potem znowu taki jak by reset ale komp sie resetuje , tylko słychac te Pyk . moze ktos wie co to moze byc lub czego wina? temp jest dobra.

Classified
Classified
  6 maja 2011

Polecam sprawdzić pamięć RAM czy przypadkiem nie jest uszkodzona , sprawdz czy na plycie głównej napuchnięte są kondensatory. Takie "Pykniecia" spowodowane sa najczesciej bledem w odswiezaniu RAM albo zbyt duzymi temperaturami podzespołów.

Jacek80
Jacek80
  6 maja 2011

Te PYK to odgłos z napędu / dysku czy dźwięk z biosa ?
Ogólnie to na początek sprawdź temperatury najlepiej w momencie kiedy zacznie spowalniać (np za pomocą programu Everest)

wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  8 maja 2011

ja mialem takie pykniecia od dysku. komp albo mi sie wieszal albo resetowal. posluchaj czy od dysku nie masz takich pykniec

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.