Jacek80
Jacek80
  23 maja 2010 (pierwszy post)

Jest to akcja, mająca na celu zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy przez forumowiczów i nie tylko.
Potraktujcie ją bardziej jako ściągę, a nie coś osobistego ;)

Pamiętaj, że od tego jak napiszesz swojego posta, zależeć będzie jak zostaniesz odebrany, a poprawne stosowanie interpunkcji, czy zasad gramatyki, pozwoli na łatwiejsze jego zrozumienie.

Oczywiście każdemu zdarza się zrobić jakiś błąd (ja ostatnio napisałem "wieża" przez rz), ale starajmy się pisać tak jak nas uczyli ;)
Chętni, którzy popierają akcję, niech sobie ustawią odpowiedni podpis na forum

Oto lista najczęściej popełnianych błędów (źródło: wikipedia)





Pomysł: PoDgUr
Wykonanie: /jak widać/ ;)

KORARM
KORARM
  23 maja 2010

Ale fajnie, ja tam nigdy nie patrzę jak pisze, ale jak ktoś zrobi blad to ciężko sie to czyta. Popieram akcjie. Swoją droga to przydała by sie jakas opcja sprawdzania swojej pisowni, bo nie każda przeglądarka ma. ( U Ó ) ( Ż RZ ) ( .?!,:;-'"/)

PoDgUr
PoDgUr
  23 maja 2010

Zachęcam do brania udziału w akcji !

Jak już Jacek napisał :-) Ci którzy popierają akcję, niech dodadzą do podpisu : "Piszemy poprawnie po polsku".

Jacek80
Jacek80
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Popieram akcjie. Swoją droga to przydała by sie jakas opcja sprawdzania swojej pisowni

na forum przecież jest coś takiego... tuż nad polem w którym piszesz posta ;)
RSA
RSA
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zachęcam do brania udziału w akcji !

A ja zachęcam do instalacji Firefoxa w wersji polskiej który posiada narzędzie do automatycznego sprawdzania pisowni. Sam czasem zjadam literki lub okazjonalnie napiszę coś z błędem !ort. Firefox wyłapuje błędy i podkreśla je czerwoną falką. Pod prawym przyciskiem kryje się dodatkowo podpowiedź jak wyraz powinien wyglądać poprawnie. Jednak radzę przeczytać tę podpowiedź przed zaznaczeniem bo osobiście już kilka razy pisałem w rodzaju żeńskim bo akurat tak podpowiedział lisek.

Udowodniono, że człowiek nie czyta wyrazu litera po literze i jeśli początek i koniec słowa są właściwe to umysł automatycznie odczytuje słowo mimo że kolejność innych znaków może być przypadkowa.
Przykład (czytaj bez zastanowienia):
Kyrzisek zadjł bnaana i bloał go bzruch.
(a teraz przeczytaj powoli literując każdy wyraz)
Za pierwszym razem przeczytasz zapewne:
Krzysiek zjadł banana i bolał go brzuch.
Za następnym nie zrozumiesz nic.

Podświadomość "myśli za nas". No a dla fanów IE i innych przeglądarek nie posiadających sprawdzania pisowni (nowe przeglądarki jak Chrome mają taką opcję), zalecam instalację OO lub MSOffice i sprawdzanie w nich postów pisanych na forum przed ich wysłaniem. Po jakimś czasie przestaniecie robić błędy bo wiele słów zostanie wam w pamięci. Jak ktoś nie chce to polecam czytanie wielu książek co również przyczynia się do eliminacji błędów !ort.
RSA
RSA
  24 maja 2010

Eeeee... dla wszystkich którym wydaje się że "trzcionka" to poprawna wymował słowa czcionka lub że zamiast cztery powinno się wymawiać "trztery", polecam kontakt z profesorem Miodkiem. Tak samo nie mówi się "proszę panią bo Janek mnie kopie" tylko "proszę pani bo Janek mnie kopie". Ludzie skąd wam się biorą takie zwroty...

Unexpected
Unexpected
  24 maja 2010

Jako student filologii polskiej popieram.

KORARM
KORARM
  24 maja 2010

Jak ustawić hiperłącze do opisu

Konto usunięte
Konto usunięte: Piszemy poprawnie po polsku
PoDgUr
PoDgUr
PoDgUr
  25 maja 2010

Jak widzicie temat został przypięty :-)

Piszemy poprawnie po polsku!

Donruchardo
wpis jest ukryty
Matthaeus94
Matthaeus94
  20 listopada 2011

;D dobreee, to!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.