jurek333
jurek333
  10 stycznia 2017 (pierwszy post)

Czy studia w dzisiejszych czasach odgryają ważną rolę? Czy bez nich jest się jakimś wartościowym człowiekiem? Jak postrzegają to teraz ludzie? Czy osoba ,która nie ma studiów jest gorsza? Spotkałem wiele dziewczyn na swojej drodze i większość mnie odrzucała z powodu ,że nie posiadam w/w wykształcenia. Tak samo w pracy jestem uważany za osobę "gorszego gatunku" Tak jest na prawdę ,czy trafiam po prostu na takich ludzi?

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  10 stycznia 2017
jurek333
jurek333: Czy studia w dzisiejszych czasach odgryają ważną rolę?


i tak i nie...
Na początku kariery, z pewnością tak... z czasem, gdy już się nabierze doświadczenia wydaje mi się, że są sprawą drugorzędną...
jurek333
jurek333: Czy bez nich jest się jakimś wartościowym człowiekiem?


Wartość człowieka nie leży w tym czy skończył studia, czy nie, ale w tym, co sobą reprezentuje...

jurek333
jurek333: Jak postrzegają to teraz ludzie?


Nie da się jednoznacznie stwierdzić...
Wszystko w duzej mierze zalezy od tego, co taki czlowiek soba reprezentuje...
Osobiscie znam jedna osobe, która nie studiowała, a gdy przyjdzie z nia rozmawiac, w zyciu by sie nie pomyslalo, ze ma tylko srednie wyksztalcenie...

jurek333
jurek333: Spotkałem wiele dziewczyn na swojej drodze i większość mnie odrzucała z powodu ,że nie posiadam w/w wykształcenia.


Wiele zalezy od kobiety...
Choc osobiscie jestem zdania, ze najlepiej szukac partnera z podobnym do siebie wyksztalceniem, wtedy zwiazek ma wieksze szanse powodzenia
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  22 stycznia 2017
jurek333
jurek333: Czy studia w dzisiejszych czasach odgryają ważną rolę?

Nie są.
jurek333
jurek333: ak postrzegają to teraz ludzie?

Znam ludzi po studiach którzy zapierdzielają za minimalną stawkę i znam dobrych fachowców którzy zarabiają 40 euro na godzinę.W dzisiejszych czasach studia dają ci tylko papierek nie przygotowują do pracy kończysz studia masz dyplom ja 100 000 tyś innych osób i znikasz w tle.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  16 kwietnia 2018

jesli ktos mysli, ze po ukonczeniu studiow stanie sie lepszym czlowiekiem, to jest w b. wielkim bledzie.

Artmedia9
Posty: 33 (po ~121 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 0
Artmedia9
  13 maja 2018

Nie da się powiedzieć. Studia to nie jest taśma produkująca pracowników (może programistyka co najwyżej). Co innego się liczy-na studiach masz kontakt z ogromną ilością inicjatyw, grup, ponadprzeciętnych ludzi, na które normalnie by się nie trafiło, poprzestając na liceum/technikum. Jeśli ktoś na studiach angażuje się w coś jeszcze, typu wolontariaty, samorząd, dodatkowe praktyki, to jest duża szansa że wyjdzie z tych studiów jako wartościowy człowiek. Samo chodzenie na wykłady i zdawanie egzaminów to za mało.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.