Arwena27
Arwena27
  5 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Według Was poziom edukacji w Polsce jest wysoki czy niski?

Uczniowie mają coraz gorsze wyniki egzaminów – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. – Jesteśmy świadkami totalnego upadku oświaty – alarmuje opozycja. A minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas uparcie przekonuje, że wszystko jest w porządku.
Czy zgadzacie się z tym że poziom nauczania spada?

Mandarino
Mandarino
  7 kwietnia 2013
Eve
Eve: Popatrzcie na maturę ustną z polaka, jak to wygląda? Wystarczy tylko przeczytać książki, napisać pracę, napisać konspekt. Pójść, powiedzieć. A niektórzy nawet tego nie potrafią, czy nie chce im się tego robić. Kupują prace, mnie osobiście to irytowało jak rok temu sama napisałam prace jako jedna z nielicznych na 28osób. No to brawo za upartość i zawziętość w pisaniu pracy Teraz nauczyciel nie ma żadnej władzy nad uczniem ;) Przy mnie, w gimnazjum nauczyciel zapytał chłopaka dlaczego tak się zachowuje, a on do niego 'pamiętasz, jak Tyś gnoił nauczycieli jak byłeś w moim wieku? No, to co się glupio pytasz'

Dziś to nawet czystej kartki nie potrafią przynieść to jest poziom maturalnej klasy oczywiście nie mowie tu wszystkich ale w tych co nie przykładaja zbytniej wagi do tego to tak robią maturzysci. nawet głupiego planu ramowego nie zrobią a to podstawa tego ..... cóż dzieje się źle i będzie jeszcze gorzej bo tak wróży to. A co do tego nauczyciela z gim. chłopak zniszczył go tym tekstem bo chyba własnie tak było :P ale brak szacunku wobec niego to jest taka normalka teraz kiedyś to było nie do pomyślenia że uczeń może coś nauczycielowi powiedzieć obrażać go a nawet nie tak dawno nawet (kosz na śmieci na głowe założyć ) to już trochę przebinka nie sądzicie ? ... jak patrze na swoją 10letnią siostre to aż strach się bać ... że będzie się edukować w takich warunkach d83dde1e chyba lepiej będzie jak w domu się będzie uczyć a niż jeżli tam gdzie mają w dupie za przeproszeniem byle do 10tego,,
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiele osób z tego co zauważyłam nie zastanawia się nad wyborem tematu biorą to co koleżanka wybrała lub kolega a później mają problemy z napisaniem pracy. Mój brat np nie przeczytał wcale tematów maturalnych wziął pierwszy lepszy i potem 3 razy go zmieniał.


Problem bo opierają się na koleżance lub koledze a nie mogą miec identycznych prac prawda. Temat się bierze pod siebie nie pod kolegów ale czemu nie iść na łatwiznę prawda ? jak 3kolegów ma to samo to też bierzemy będzie łatwiej hehhe... masakra
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam pojęcia. Rząd teraz Niby chcę zachęci dzieci do czytania książek dlatego wprowadza nowe lektury ale to moim zdaniem nie sprzyja edukacji.

No coś tam było ze pierwsze dwie części Harrego Potera będą obowiązkowe bodajże w 6klasie bazować będą nad nimi nie wiem po co na co ;o to fantastyka... Mickiewicz pójdzie w odstaw
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  7 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Według Was poziom edukacji w Polsce jest wysoki czy niski?


Jak przypomne sobie jak wygladalo np liceum za moich czasow, a jak wyglada to obecnie zdecydowanie moge sie opowiedziec za tym, ze poziom spada drastycznie, zarowno pod katem wiedzy mlodziezy jak i ich wychowania.

Teraz, gdy patrze na te dzieciaki czasem mam wrazenie, ze panuje powszechny 'kult' nieuctwa. Bo jak inaczej mozna nazwac bycie 'dumnym' z tego, ze sie nie uczylo, albo, ze dostalo się jedynke, czy dop-a?
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
kubainter
kubainter
  8 kwietnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Arwena27: Według Was poziom edukacji w Polsce jest wysoki czy niski? Jak przypomne sobie jak wygladalo np liceum za moich czasow, a jak wyglada to obecnie zdecydowanie moge sie opowiedziec za tym, ze poziom spada drastycznie, zarowno pod katem wiedzy mlodziezy jak i ich wychowania. Teraz, gdy patrze na te dzieciaki czasem mam wrazenie, ze panuje powszechny 'kult' nieuctwa. Bo jak inaczej mozna nazwac bycie 'dumnym' z tego, ze sie nie uczylo, albo, ze dostalo się jedynke, czy dop-a?


Przecież to "jest modne"! Popatrz do okoła jak się jarają tym, że uciekli z lekcji lub że dostali kosę bez wstawiania z odpowiedzi. Świat się zmienia i na gorsze, niedługo im głupszy tym sławniejszy będzie człowiek. Chociaż w zupełności nie można winić tutaj polskiego szkolnictwa bo ogłupiają najbardziej media i te ukryte przekazy "lepiej się naje... niż uczyć" - patrz durne amerykańskie filmy ;]
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  8 kwietnia 2013

a np w hameryce maja tak,ze idziesz do szkoly i wybierasz taki przedmiot,ktorego chcesz sie uczyc, no np matma jest obowiazkowa ale masz wybor czy bedziesz sie uczyl ułamkow czy bardziej pojdziesz w geometrie czy jeszcze cos. Tak samo z pozostalymi przedmiotami. w polsce spoleczenstwo jest uczone wszystkiego,

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  9 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: w polsce spoleczenstwo jest uczone wszystkiego,


wszystkiego uczy sie na poczatku edukacji, pozniej zaczynaja sie klasy profilowane (w PL)
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież to "jest modne"! Popatrz do okoła jak się jarają tym, że uciekli z lekcji lub że dostali kosę bez wstawiania z odpowiedzi. Świat się zmienia i na gorsze, niedługo im głupszy tym sławniejszy będzie człowiek. Chociaż w zupełności nie można winić tutaj polskiego szkolnictwa bo ogłupiają najbardziej media i te ukryte przekazy "lepiej się naje... niż uczyć" - patrz durne amerykańskie film

Ale to nie jest wina polskiego szkolnictwa, raczej wina rodzicow i dzieci.
Rodzicow - bo gdy np nauczyciel wypowie sie negatywnie (czyt. powie, ze ich dziecko sie nie uczy, albo jest niegrzeczne) to jeszcze go broni zamiast przypilnowac by siadlo do ksiazek i sie poprawilo. To tak, jakby dziecko zrobilo cos zle i zostalo jeszcze przez rodzica nagrodzone - bo staje w jego obronie.
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
kubainter
kubainter
  9 kwietnia 2013

A o tym to nie ma co mówić, mamusia stwierdzi że synek/córka to taka grzeczny/na w domu i siedzi wieczorami w pokoju tylko zamiast sie uczyć przegląda jakie bzdety lub pokazuje cycki na kamerce ;/

Mandarino
Mandarino
  9 kwietnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Teraz, gdy patrze na te dzieciaki czasem mam wrazenie, ze panuje powszechny 'kult' nieuctwa. Bo jak inaczej mozna nazwac bycie 'dumnym' z tego, ze sie nie uczylo, albo, ze dostalo się jedynke, czy dop-a?

Kaśiu nieuctwo jest zaraźliwe ;c d83dde14
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Ale to nie jest wina polskiego szkolnictwa, raczej wina rodzicow i dzieci.

Podbijam o raz też tych którzy biorą odpowiedzialność za wychowanie i edukowanie młodych ludzi na (wykształconych) d83dde09
Konto usunięte
Konto usunięte: przegląda jakie bzdety lub pokazuje cycki na kamerce ;/

To widać chociażby na Fotka.tv masakra d83dde33 edukacją to nie można nazwać lol
arturo1991
arturo1991
  11 kwietnia 2013

Wina to lenistwo ;) Co tu wiecej mowic :P Samemu rowniez mozna sie doskonalic, nawet jesli ktos nie ma mozliwosci studiowania itd ;) Wiec do roboty lenie ! :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.