Clex
Clex
  20 marca 2013 (pierwszy post)

Cześć słuchajcie nie wiem czy takowy temat był już zamieszczany na forum ale jak nie to rozkręćmy to i pomóżmy innym użytkownikom. Opisujcie w tym temacie jakimi sposobami wiedza wchodzi Wam najlepiej.

Oto mój sposób:
-Włączam muzykę taką jakiej lubię słuchać, nie za głośno oczywiście żebym mógł skupić się na nauce.
-Zaczynam naukę
-Uczę się 30-60 minut i robię przerwę 15 minut zajmując się w tym czasie zupełnie czymś innym.
-Zasiadam ponownie do nauki i tak w koło. W zależności od ilości materiału do przyswojenia.
Polecam gorąco ten sposób bo według mnie, opinii moich znajomych i ich znajomych to bardzo skuteczny sposób.

Paulinessa
Paulinessa
  20 marca 2013

W sumie Ameryki nie odkryłeś :)

Co do przerw, to rzecz wręcz oczywista. Ale co do muzyki - niektórych może rozpraszać, ja natomiast słucham jej bardzo głośno podczas nauki :D

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  20 marca 2013

mi (jelsi mialem sie uczyc czegos na pamięc a nie zrozumienie) to przepisywanie tego czego mialem sie nauczyć kilkadziesiąt razy na kartkę

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

Clex
Clex
  21 marca 2013
FabrykaUranu
FabrykaUranu: mi (jelsi mialem sie uczyc czegos na pamięc a nie zrozumienie) to przepisywanie tego czego mialem sie nauczyć kilkadziesiąt razy na kartkę

Słyszałem, że przepisywanie na kartkę jest skuteczniejsze od uczenia się na głos czy takiego uczenia się na zasadzie czytam jedno zdanie powtarzam, potem pierwsze i drugie zdanie i znów powtarzam. ;)
Eve
Eve
  22 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem


to zależy od człowieka. Np. u mnie też od tego, czego sie ucze.
Jak się ucze np łacińskich nazw to powtarzanie na głos jest najlesze, a pozniej, żeby sprawdzić czy umiem pisze na kartce.
Konto usunięte
Konto usunięte: co do muzyki - niektórych może rozpraszać

ja się nie moge skupić bo zaczynam sobie nucić, albo śpiewać :D
u mnie musi być cisza, najlepiej jak jestem sama, bo włącza mi się 'szwędacz' i chodze po pokoju u powtarzam na głos :)
arturo1991
arturo1991
  23 marca 2013

1. Czytam zawsze na głos, aczkolwiek czytanie w myślach ( przenośnia :D ) nie jest problemem ;)
2. Jeśli nie rozumiem jakiegoś słowa /zdania to szukam w internecie albo w innych książkach żeby ZROZUMIEĆ :)
3. Uczę się zazwyczaj w stałym miejscu dlatego warto znaleźć sobie własny kąt do nauki
4. System czasowy to : 30 minut nauki + 30 minut przerwy ;) W czasie przerwy muzyka, jakaś kawa w przerwie / herbatka ;) Czasami nawet krotki spacer
5. Nie uczyc sie niczego na pamiec. Staram sie opisywac nawet definicje własnymi słowami no chyba ze prowadzacy upierdliwy to na blaszke ;)
6. Rozumiec rozumiec i jeszcze raz rozumiec
PS. U mnie pamieć do tego co czytam zrodziła sie z uczenia sie skomplikowanych badz tez mniej wzorów matematycznych - regularna ich nauka spowodowała ze w LO nie miałem problemów zeby uczyc sie np biologii. ;) Dla mnie jest to zjawisko niewytłumaczalne no ale coz... :D

ada2013
ada2013
  4 kwietnia 2013
http://www.surf.fenka.pl/polecam,thc19905.html Witam prosze o rejestracje na stronie której mozesz dobrze zarobić otwierając tylko przegladarke inwestując Naprawde sie opłaca ja z kolegą zarobiłem 1280zl + tablet w konkursie wq tydzien troche trzeba pomyslec Pozdrawiam i życze wysokich zarobków
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.