lubber
lubber
  4 lutego 2013 (pierwszy post)

Mam straszny problem z zadaniami z fizyki :(
Proszę o pomoc ;-)

1 Oblicz długość fali i częstotliwość fotonu o energii 7 pJ.

2 Oblicz masę cząstki poruszającej się z prędkością 70 km/s, jeśli jej długość fali materii de Broglie’a wynosi 2 pm. Znajdź energię kinetyczną tej cząstki i wyraź ją w eV.

3. Oblicz długość fali de Broglie’a elektronu, którego energia kinetyczna wynosi 30 meV (przypadek klasyczny). Dla jakiej energii kinetycznej jego pęd będzie n = 5 razy większy?

4. Oblicz prędkość i energię kinetyczną elektronu (wyraź ją w eV), którego długość fali de Broglie’a wynosi 7 μm. (przypadek klasyczny).

5. Oblicz energię kinetyczną elektronu (wyraź ją w eV), którego długość fali de Broglie’a wynosi a) 80 nm (przypadek klasyczny) b) 0,7 pm (przypadek relatywistyczny).

a stałe to: h=6,6·10-34J·s, c=3·108m/s, 1 eV = 1,6·10-19 J, masa elektronu m = 9,1·10-31 kg

znajduch
znajduch
  4 lutego 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Schrödinger poszedł bawić się z kotem, a tylko on na tym forumie ogarnia fizyke kwantową :ninja:

PS.
Zdjęcia fejkowe, więc kasuję :ninja:

lubber
lubber
  4 lutego 2013

więc post do usunięcia

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  4 lutego 2013

kurde a jak ja mialem fizyke 2 lata temu to nikt nie chcial pomoc rozwiazac zadan na kartkowe :D

MaQ7
MaQ7
  4 lutego 2013

o kwantowka, wlasnie dzis na uczelni mialem zaliczenie z tego ale niestety nie powiodlo sie raczej ;x

MaQ7
MaQ7
  4 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam straszny problem z zadaniami z fizyki :( Proszę o pomoc ;-) 1 Oblicz długość fali i częstotliwość fotonu o energii 7 pJ.

dlugosc fali czyli lambda to: stala Plancka * predkość światła w próżni na energie. Wszystkie dane masz.

czestotliwosc policzysz z wzoru E = h kreslne * omega
h kreslne = h/(2 PI)
tez dane masz
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 lutego 2013

tylko po co to komu do zycia potrzebne? Już lepiej opłaca się iść wbijać gwoździe

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.