xXxMotylexX
xXxMotylexX
  18 stycznia 2013 (pierwszy post)

Potrzebuje pomocy w napisaniu prezentacji na temat dworków szlacheckich w literaturze. Wybrałam następujące utwory: Pan Tadeusz, Nad Niemnem, Żywot człowieka poczciwego oraz Granicę.

Strobista
Strobista
  18 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje pomocy w napisaniu prezentacji na temat dworków szlacheckich w literaturze. Wybrałam następujące utwory: Pan Tadeusz, Nad Niemnem, Żywot człowieka poczciwego oraz Granicę.


najpierw przeczytaj te ksiązki a potem sie za to zabieraj....
nie wiem na co Ci tyle książek w tej prezentacji. to nie dziala tak że im więcej książek sobie walniesz tym masz większe szanse u komisji...

moje rady:
-zrob sama prezentacje multimedialna, łatwiej jest wtedy opowiadać,potem pokaż ja nauczycielowi od polaka i skonsultuj z nim co poprawic itd

-wybierz mniej ksiazek bo im ich wiecej, tym masz wiecej materialu do zapamiętania i roznych gówien typu opisz konflikt miedzy "X" a"Y" z nad niemnem, o ktore może Cie pytać komisja w pytaniach do prezentacji równiez nie związanych bezposrednio z tematem, a nawet jak wykujesz wszystko na blache, to zlapie CIe stres i będziesz miała gacie pełne a nic z tego nie powiesz...
-obczaj jakies obrazy tych dworków, opisz je itd im więcej obrazów tym lepiej, komisji nie zanudzisz, mozesz zamiescic tez urywek filmu gdzie widac dworek i jakos go opisać itd
a no i pamietaj ze masz na to 15 minut...wiec jesli chcesz opisac 4 ksiązki to troche mało czasu.
-
Jendrzej99
Jendrzej99
  19 stycznia 2013

przy pracach maturalnych , licencjackich chętnie pomagam - szczegóły na priv :)

margotka
margotka
  22 stycznia 2013

ależ nie ma problemu - pisiaj mamy promocję;))

PySiEk199X
Posty: 10 (po ~212 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
PySiEk199X
  23 stycznia 2013

a najlepiej jak wybierzesz w bibliografiii tylko fragmenty bedzie ci latwiej przy maturze ustnej

Strobista
Strobista
  23 stycznia 2013

ale to tez nie jest powiedziane ze nie zapytają jej z calego dzieła...musi i tak znac calą ksiazke

PySiEk199X
Posty: 10 (po ~212 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
PySiEk199X
  25 stycznia 2013

rozumiem cie ze musi znac jej fabule ale szczegolowo zapytaja z tego co umiesci w bibliografii...a jesli beda to wybrane fragmenty to bedzie wiedziala mniej wiecej czego sie spodziewac

Strobista
Strobista
  25 stycznia 2013

no tak....znajomosc samych fragmentow nie wystarczy jak ją zapytają o jakies podobne zdarzenie w ksiązce zeby je np porównać z tym fragmentem co sobie wbrała itp

PySiEk199X
Posty: 10 (po ~212 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
PySiEk199X
  27 stycznia 2013

rozumiem .z tym ze jesli opracujesz sobie caly fragment to szczegolowe pytania beda dotyczyly wlasnie tej czesci tekstu a zeby odpowiedni znalezc pasowaloby poczytac ksiazke lub zapoznac sie ogolnie z nia wtedy ze wszystkim sobie poradzi..

Strobista
Strobista
  27 stycznia 2013

ale skąd wiesz ze muszą dotyczyc tego fragmentu? jesli to by tak wyglądało to pomyśl,każdy by sobie wybierał po kilka fragmentów do przeczytania zeby iśc na łatwizne jarzysz? co za problem przeczytać fragment 2-3 stron zamiast 600? Komisja nawet moze dac pytanie typu "odnosząc sie do całej powieści, skomentuj, albo jak oceniasz np postawe Łęckej wobec Wokólskiego" i jesli wybierzesz sobie fragmenty gdzie ona jest dla niego tylko miła- to jesteś udupiona, bo na tej podstawie powiesz tylko to co wiesz z fragmentów czyli ze jest miła. A nie powiesz tego że zachowywała sie jak dziwka, na początku go olewała, a na koncu kokietowala Starskiego w pociągu...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.