kittenxD
kittenxD
  7 listopada 2012 (pierwszy post)

1) Pociąg towarowy jedzie z prędkością 18km/h , a po sąsiednim torze drugi pociąg z prędkoscią 102km/h. Oblicz prędkość wzgledną pociągu jednego względem drugiego jeśli pociągi:
a) jadą w tą samą stronę
b) jadą w przeciwną stronę.

2) Pojazd porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym. W końcu czwartej sekundy ruchu jego prędkość wynosiła 8m/s. Jaką drogę przebył pojazd w ciągu czwartej sekundy ruchu jeśli jego prędkość początkowa wynosiła 0m/s?

3) Piłkę rzucono pionowo do góry z prędkością początkową 8m/s. jaką prędkość będzie miała piłka na wysokości 2m nad ziemią?

4) Do idealnego kalorymetru zawierającego 100g wody o temperaturze 20 C wlano 40g wody o temperaturze 60 C. Oblicz temperaturę końcową wody.

Podejmie się ktoś ? Pilne !
Musze napisac prace,a mam kilka na to jeszcze,a z fizyki zawsze bylam zielona. POMOCY!

Pjotrek
Pjotrek
  7 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pojazd porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym. W końcu czwartej sekundy ruchu jego prędkość wynosiła 8m/s. Jaką drogę przebył pojazd w ciągu czwartej sekundy ruchu jeśli jego prędkość początkowa wynosiła 0m/s?

s₄-drogę którą pokonał w 4 pierwszych sekundach
s₃- droge w 3 pierwszych sekundach
s₄-s₃ szukana droga
a=Vk/t
a=2m/s^2
V₄=8m/s
V₃=6m/s
s₄=V₄^2/2a
s₄=16m
s₃=V₃^2/2a
s₃=9m
s₄-s₃=7m (odp: 7metrów)
kittenxD
kittenxD
  8 listopada 2012

Dzięki Wielkie:)

Co będzie z resztą? Ja naprawdę przyznaję nie umiem nie potrafię i nigdy nie miałam głowy do fizyki... ;/ Dlatego szukam pomocy od Was:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.