Falkaa
Falkaa
  19 czerwca 2012 (pierwszy post)

jaki/a bym byl/a ogolnie i w stosunku do uczniow? co moglbym/moglabym zrobic aby urozmaicic lekcje, co chcialbym/chcialabym zmienic w dotychczasowych sposobach (tokach) nauczania?
czekam na ciekawe pomysly! licze na pomoc w pracy domowej! :)
~Falka

Falkaa
Falkaa
  19 czerwca 2012

p.s. * chodzi o nauczanie tylko Jezyka polskiego. :)

Eve
Eve
  19 czerwca 2012

Rzucałabym nieukami po ścianach, klęczeli by na grochu z podniesionymi rękoma, takie tam, pieszczoty. :rotfl:

A tak na serio...

Konto usunięte
Konto usunięte: jaki/a bym byl/a ogolnie i w stosunku do uczniow?

Wyrozumiała. :tak: Przynajmniej tak mi się zdaje w tym momencie, bo jakbym zobaczyła bandę nieuków, którzy olewają mój przedmiot, załączyłby mi się agresor.
Nauczanie języka polskiego w dzisiejszych czasach, jest niewdzięczne, i przykre, bo większość nie umie poprawnie pisać, dlatego robiłabym dyktanda. :tak:
Nauczyciel polskiego, w sumie, choćby i chciał, nie może się wykazać zbytnią kreatywnością na lekcjach, bo polski to polski, program musi zrealizować. Z pewnością dużo bym gadała z uczniami, mało korzystają z notatek w zeszycie, więc podawałabym tylko kluczowe hasła, najbardziej przydatne wiec - któtko zwięźle i na temat.
O, jeszcze bym pytała często każdego, czy umie poprawnie skleić kilka zdań i płynnie się wypowiedzieć, nawet na jakiś oczywisty temat.
SPRAWDZAŁABYM DOKŁADNIE, CZY KAŻDY PRZECZYTAŁ LEKTURĘ
Konto usunięte
Konto usunięte: co moglbym/moglabym zrobic aby urozmaicic lekcje,

quiz, jakiś prosty, dotyczący poprzedniej lekcji. dla najlepszej osoby plus. za idiotyczne odpowiedzi minusik oczywiście. :zabawa:
Jeszcze jakieś sprytne sprawdziany, na zasadzie gry komputerowej, czy coś w ten deseń.
Może zabawa w skojarzenia?
Konto usunięte
Konto usunięte: co chcialbym/chcialabym zmienic w dotychczasowych sposobach (tokach) nauczania?

kanon lektur. :zabawa:
Wyrzuciłabym większość wierszy i dramatów - bo sama ich nie lubię. A wiadomo, że jak się czegoś nie darzy sympatią, to i omawiać ciężej.
outsiderPL
outsiderPL
  19 czerwca 2012
Eve
Eve: kanon lektur. Wyrzuciłabym większość wierszy i dramatów - bo sama ich nie lubię. A wiadomo, że jak się czegoś nie darzy sympatią, to i omawiać ciężej.

Ja bym jeszcze wyrzucił lektury robiące wodę z mózgu młodemu pokoleniu, a zamiast ich wstawił w kanon lektur polskich wieszczy :mrgreen:
Eve
Eve
  19 czerwca 2012
outsiderPL
outsiderPL: Ja bym jeszcze wyrzucił lektury robiące wodę z mózgu młodemu pokoleniu

np jakie?
outsiderPL
outsiderPL
  19 czerwca 2012

Zmiłuj się nie każ mi tu o tym pisać. Fakt faktem, że my uczymy miłości do narodu izraelskiego… a oni???
http://youtu.be/nu6t9YmHvT4

Falkaa
Falkaa
  20 czerwca 2012

dziekuje ci Eve, dzieki Tobie dalam rade! :* :ziober2:

Strobista
Strobista
  20 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki/a bym byl/a ogolnie i w stosunku do uczniow?

normalny

Konto usunięte
Konto usunięte: chcialabym zmienic w dotychczasowych sposobach (tokach) nauczania?

wywalil te beznadziejne lektury (nie wszystkie)i zastapil czyms co sie da czytac normalnie, bez zasypiania i bluzgania podczas czytania
Eve
Eve
  20 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bez zasypiania i bluzgania podczas czytania

Cierpienia młodego Wertera są spoko. Podobno po publikacji była seria samobójstw. :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.