ona268
ona268
  18 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam. Jaką mogę postawić tezę w prezentacji dotyczącej samotności w literaturze ? Książki, jakie wybrałam to : Ludzie Bezdomni (Tomasz Judym oraz Korzecki), Latarnik i Wieża.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Fantastyczna
Reputacja: -27 | BluzgometrTM: 194
Fantastyczna
  18 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaką mogę postawić tezę w prezentacji dotyczącej samotności w literaturze ?

Widzę, że wybierając temat mierzyłaś siły na zamiary, skoro nie umiesz sobie sama poradzić. :tak:
Może ten artykuł Cię w jakiś sposób nakieruje
http://mateusz.pl/mt/jsz/01.htm

Twoja dupa się puszcza, jak Białowieska.

Dekompresja
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  18 kwietnia 2012

Ja jaki prosty pomyśl dziewczyno.... chyba nauczyłam się myślec pod klucz juz z polskiego xD

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Belfegor666
Belfegor666
  19 kwietnia 2012

a przeczytałaś wgl te ksiązki? czy zabralaś sie za prezentacje po streszczeniach?
przeczytaj wszystkie i zaznaczaj motywy samotności podczas czytania, po przeczytaniu to wszystko wypisz i zlep w jedna całość - sam tak robilem i dało efekt

Fantastyczna
Fantastyczna
  19 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zaznaczaj motywy samotności

Konto usunięte
Konto usunięte: zlep w jedna całość

To już będzie miała całą prezentację, a nie tezę. :ziober2:
A to są niestety 2 różne rzeczy.

W ogóle to myślę, że w tym przypadku możesz tezę wysnuć po napisaniu rozwinięcia i najzwyczajniej na świecie wepchnąć ją na początek skoro nie umiesz od razu. No, chyba, że nie potrafisz 'zacząć pisać od środka'.

Belfegor666
Belfegor666
  19 kwietnia 2012

u mnie obeszlo sie bez tezy:woot: chyba ze sama nazwa tematu wskazuje na to zeby jej uzyc
szczerze polecam Ci zamiast pisać prezentacje to zrób ja jako multimedialną w powerpoincie. mniej roboty i latwiej zdac.
bo u mnie w klasie ci co pisali to pomarzyli o zdaniu:]

Fantastyczna
Fantastyczna
  19 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie obeszlo sie bez tezy

Też nie zakładałam tezy.

Konto usunięte
Konto usunięte: ci co pisali to pomarzyli o zdaniu:]

:zonk:
Co to za szkoła?
U mnie wszyscy zdali ustną.

Belfegor666
Belfegor666
  20 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Co to za szkoła?

szkola ok ale to im sie nie chciało dupy ruszać:] kolega na ustny przyszedl z jakąs kartka i przed egz powtarzal tego co zdolal sie nauczyć. zapytalem kiedy zaczął sie uczyć - odpowiedział ze 2 dni temu:wtf: no i uwalił:] mało tego mial jakies 3 lektury gdzie jakas miała max 150 stron i zamiast tego przeczytal streszczenia:ninja:

Fantastyczna
Fantastyczna: Też nie zakładałam tezy.

bez sensu wysiłek:]
Fantastyczna
Fantastyczna
  20 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: odpowiedział ze 2 dni temu

Też się uczyłam dwa dni przed maturą.
5 dni przed egzaminem sama pisałam prezentację.
Zajęło mi to w sumie około 6-7 h.
Zdałam na 16 punktów [?] :)

Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytal streszczenia

Pogratulowac pomysłowości. :pavarotti:
Ja aby uniknąć lektury 450 str. najzwyczajniej na świcie ją ominęłam. :wtf:

Belfegor666
Belfegor666
  20 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Też się uczyłam dwa dni przed maturą. 5 dni przed egzaminem sama pisałam prezentację. Zajęło mi to w sumie około 6-7 h. Zdałam na 16 punktów [?] :)

to niezle:D bo ja prezentacje robilem chyba od października (co prawda nie spieszylem sie) i po prostu to co mialem zrobione to juz sobie utrwalałem i dodawałem po jakims czaie nowe slajdy i.... tez dostalem 16pkt :ninja:

Fantastyczna
Fantastyczna: Pogratulowac pomysłowości. Ja aby uniknąć lektury 450 str. najzwyczajniej na świcie ją ominęłam.

w zasadzie to cala nasza 3 klasa polegala na streszczeniach bo lektur do przeczytania bylo 27, a w wiekszoci to i streszczenia sie olewalo bo szkoda czasu czytac takie badziewie jak 'Granica" lub "Pod Niemnem"... i tylko po cichu liczylo sie na szczescie ze nie dadzą tego na wypracowaniu na polaku pisemnym:mrgreen:
Fantastyczna
Fantastyczna
  21 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to niezle:D bo ja prezentacje robilem chyba od października (co prawda nie spieszylem sie) i po prostu to co mialem zrobione to juz sobie utrwalałem i dodawałem po jakims czaie nowe slajdy i.... tez dostalem 16pkt

Ja nie miałam czasu. :ninja:
Nie no, żartuję, ale olewałam sobie to wszystko.
Wiedziałam, że jestem w stanie usiąść i za dwoma podejściami wszystko napisać.
Poza tym mój temat był niepowtarzalny, więc komisja nie miała żadnej skali porównawczej. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: "Pod Niemnem"

:crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: i tylko po cichu liczylo sie na szczescie ze nie dadzą tego na wypracowaniu na polaku pisemnym

Ja przez całe liceum przeczytałam:
1. "Moralność Pani Dulskiej"
2. "Proces"
3. "Rozdziobią nas kruki wrony" (9 str. ma całość)
:ziober2:

Belfegor666
Belfegor666
  21 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Ja nie miałam czasu.

a no tak:]

Fantastyczna
Fantastyczna: Wiedziałam, że jestem w stanie usiąść i za dwoma podejściami wszystko napisać.

to niezle! bo ja ten shit robilem kilka miesięcy....

Fantastyczna
Fantastyczna: Ja przez całe liceum przeczytałam: 1. "Moralność Pani Dulskiej" 2. "Proces" 3. "Rozdziobią nas kruki wrony" (9 str. ma całość)

o to widze ze nie jestem najgorszy:) nr 1 to przerabialismy ale tez nawet nie wypozyczyłem a 2,3 to pierwszy raz takie tytuły slysze. od deski do deski przez te 3 lata to zdazylem przeczytac raptem 4 lektury...i cale szczescie ze do pozostałych ktorych nie ruszylem juz raczej wprzyszłości nie wróce:rock:
Fantastyczna
Fantastyczna
  21 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to niezle! bo ja ten shit robilem kilka miesięcy..

Ale podszedłeś do tego odpowiedzialnie i zdałeś. Poza tym sam napisałeś. :)
U mnie w klasie na 26 osób samodzielnie napisałam prezentację ja i największa kujonica. Reszta kupiła. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: o to widze ze nie jestem najgorszy:) nr 1 to przerabialismy ale tez nawet nie wypozyczyłem a 2,3 to pierwszy raz takie tytuły slysze. od deski do deski przez te 3 lata to zdazylem przeczytac raptem 4 lektury...i cale szczescie ze do pozostałych ktorych nie ruszylem juz raczej wprzyszłości nie wróce

No, są teksty, które wręcz wypadałoby znać, ale lista lektur szkolny to tragedia, jesli chodzi o większość pozycji. :zonk: Ale to tylko moje zdanie. :)

Belfegor666
Belfegor666
  21 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Ale podszedłeś do tego odpowiedzialnie i zdałeś. Poza tym sam napisałeś. :)

podobał mi ie temat to wszystko:]

Fantastyczna
Fantastyczna: U mnie w klasie na 26 osób samodzielnie napisałam prezentację ja i największa kujonica. Reszta kupiła. :)

u mnie nawet kupic by im sie nie chcialo;]

Fantastyczna
Fantastyczna: No, są teksty, które wręcz wypadałoby znać

wiesz, te co chciałem znac to czytałem, te co mnie g.... obchodziły odkladalem i kilka dni przed pisemnym polakiem czytalem ich streszczenia:P

wiesz z czytania nalezy czerpac przyjemność, a jak ja chcialem przeczytac takie "wesele" to tylko sie wkurzalem bo nie wiedzialem o co chodzi i kto jest kim:ninja:
Fantastyczna
Fantastyczna
  21 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: podobał mi ie temat to wszystko:]

Jaki miałeś? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie nawet kupic by im sie nie chcialo;]

Łołoło... Nieźle.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, te co chciałem znac to czytałem, te co mnie g.... obchodziły odkladalem i kilka dni przed pisemnym polakiem czytalem ich streszczenia:P

Najcieńsza linia oporu. :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: "wesele" to tylko sie wkurzalem bo nie wiedzialem o co chodzi i kto jest kim

"Wesele" jest jak dla mnie lekkie. "Proces" to była zajawka. :zonk:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.