Eve
Eve
  3 marca 2012 (pierwszy post)

Więc tak:

Przedstaw po 4 argumenty za postawioną tezą i przeciw niej , że Unia Europejska powinna rozszerzyć się o Turcję.
Proszę o pomoc, bo ja już naprawdę nie mam pojęcia co tu napisać.

Btw, jakby ktoś jeszcze się porywał na małe zadanko, to niech da znać na PW. Mam jeszcze jedno, do którego nie wiem jak sie zabrać.

explorator666
explorator666
  3 marca 2012

napisz do Gucia. On Ci wszystko wyspiewa.

xxlookinmyeyesxxx
xxlookinmyeyesxxx
  5 marca 2012

Argumenty przeciwko ja tylko takie widzę ;
- sytuacja na wyspie Cypr. Konflikt między większością grecką a mniejszością turecką podzielił tą wyspę, oraz jej stolicę Nikozję , na dwie wrogie sobie części. Konflikt ten ukazuje walki między dwoma różnymi narodowościami, różniącymi się kulturą oraz religią, zamieszkującymi to samo terytorium. Przyczyną tego konfliktu są aspekty polityczne i historia wyspy. Uważam jednak, że to Grecy Cypryjscy mają większe prawa do wyspy, ponieważ to oni zamieszkują tą ziemię od wieków a Turcy to przecież najeźdźcy. Spór ten doprowadził do śmierci wielu niewinnych ludzi. Inwazja z 1974 r. doprowadziła do tego, iż 20.000 greckich Cypryjczyków znalazła się we wrogiej Republice Tureckiej . Zostali oni odcięci od rodziny, przyjaciół, znajomych. Takie zachowanie miało na celu zmusić Greków na opuszczenie domów i ucieczkę na południową część wyspy. Dobrze się stało, że zostało podpisane porozumienie Wiedeń III, które pozwala greckim Cypryjczykom prowadzić normalne życie w części tureckiej.
- Obywatele Turcji , którzy już ( a co będzie po otwarciu granic)oblewają kraje EU, wykorzystując wszystkie przysługujące im prawa, doprowadzą do katastrofy systemy socjalne państw Unii.-wiele krajów boryka się z takim problemem (np. Holandia) , istnieje potrzeba rozwiązań systemowych w tym temacie , który uważam za mocny argument przeciw liberalizacji polityki imigracyjnej
- Sprawa kurdów w Turcji ale to już temat rzeka poczytaj sobie na ten temat

Eve
Eve
  5 marca 2012

Już i tak za późno, ale dziękuję za chęci.
Temat to zamknięcia. :bye:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.