ada12512
ada12512
  2 lutego 2012 (pierwszy post)

Mogłbyś mi ktoś doradzić literature przedmiotu do Życie jak proces, można wygrać lub przegrać . Zaprezentuj literackie kreacje ucieleśniające te możliwości.

1.Dostojewski F., Zbrodnia i kara,
2.Kafka F., Proces,
3.Nałkowska Z., Granica,
4.Prus B., Lalka,
5.Sofokles., Antygona,

explorator666
explorator666
  4 lutego 2012

na Twoim miejscu zwróciłbym sie o pomoc do nauczyciela od polskiego ewentualnie do typiary siedzącej w bibliotece.

zeby zrobic literature przedmiotu korzystałem z takich ksiązek np tu do Lalki:

wypisałem jakies fragmenty opisujące Warszawę i starczyło:)

wgl jak dla mnie ta literatura przedmiotu to bez sensu robota, trzeba wypisać min. 3 pozycje w literaturze ktore do niczego nie są potrzebne w prezentacji...-przynajmniej u mnie na ustnej tak było, że do tego nie zajrzałem:ninja:

PS nie potrzebnie tyle książek wybrałaś, bedziesz miala więcej roboty podczas examu, ja mialem tylko 2 i starczyło:ziober2:

ada12512
ada12512
  4 lutego 2012

U nas powiedziała minimum 3 a najlepiej jak 5 i więcej.

explorator666
explorator666
  5 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: U nas powiedziała minimum 3 a najlepiej jak 5 i więcej.

to tak miałem z lietratura przedmiotu.

ksiązek miałem najmniej z klasy i akurat starczyło mi na 15 minut (plus z 10 obrazów i 4 minutowy film w prezentacji).
nauczyciele zawsze straszą, sam sie o tym przekonałem, mówiła mi ze musze znać calą epoke z ktorej miałem ksiązki, pojęcia z tej epoki, potem znac bohaterów relacje miedzy nimi, mało tego musiałem również znać dokladną interpretacje każdego obrazu!! i co? no i mylila sie (po części) bo obrazy opisalem wlasnymi slowami, z pojęciami z epoki miala racje i po częsci z bohaterami.
No a jak wypiszesz tam 5 i więcej, plus 5 ksiązkek to bedziesz miała wiecej nauki i do zapamietania(bo pewnie samych bohaterów wtedy bedzie z 20:ninja:)-a jak sie na egzaminie zestresujesz to d..a- takie jest moje zdanie odnośnie tego.Ze więcej nie oznacza lepiej.

wolałem na wiecej % zdać pisemne bo na te wyniki patrzą niz ustne . A zaliczyłem to z 2 ksiązkami i bodajże 4 literaturami przedmiotu tylko.
ada12512
ada12512
  8 lutego 2012

ksiązek miałem najmniej z klasy i akurat starczyło mi na 15 minut (plus z 10 obrazów i 4 minutowy film w prezentacji).

Tak tylko ja mam tylko literature a ty miałeś też obrazy i film , więc to coś innego.

explorator666
explorator666
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak tylko ja mam tylko literature a ty miałeś też obrazy i film , więc to coś innego.

a kto powiedzial ze nie mozesz wykorzystac jakiegos obrazu i go opisac? zawsze to bedzie jakies urozmaicenie dla komisji a nie tylko siedzenie i słuchanie...
niektore obrazy Gierymskiego moglabys wykorzystac w tym celu, bo on przedstawial na obrazach te nizsze warstwy spoleczne...
explorator666
explorator666
  8 lutego 2012

i te nizsze warstwy spoleczne z obrazów itp (zebraki itd) bylo by odzwierciedleniem "przegranego zycia"

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.