MyszkaMinnye
MyszkaMinnye
  6 stycznia 2012 (pierwszy post)

Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania.
Z góry dziękuję ;)

1. Wypisz 4 podstawowe zdania o Louis de Broglie i Ervinie Schrodingerze.
2. Co to są skwantowane poziomy elektryczne?

Kameleon
Kameleon
  6 stycznia 2012

Raczysz kpić chyba sobie...
Wpisz te hasła w google a nie tutaj...

MyszkaMinnye
MyszkaMinnye
  6 stycznia 2012

wpisałam w google i nic nie znalazłam. Głupia nie jestem i najpierw sprawdzam w necie potem pisze na forum jak nie znajdę. :and:

MaQ7
MaQ7
  6 stycznia 2012

Znalezione w necie:
"Louis-Victor Pierre Raymond de Broglie
- atom jako całość jest bozonem lub fermionem"

"Równanie Schrödingera jest równaniem podstawowym
mechaniki kwantowej."

"Wolne elektrony mogą przyjmować poziom energetyczny z pewnego ciągłego zakresu. Ale w atomach lub cząsteczkach elektrony mają skwantowane poziomy energetyczne, tzn. mogą mieć energię równą jednej z wartości z pewnego dyskretnego zbioru. (Daleką analogią jest drabina nogę można postawić tylko na jednym ze szczebli. Dyskretyzacja wartości energii jest konsekwencją teorii kwantowej i zachodzi, gdy elektrony umieszczone są w nieskończenie małej przestrzeni. W cząsteczkach elektrony tworzą wiązania występujące między atomami i przypominają chmury, zwane orbitalami. Kształt orbitalu jest określony przez typ i geometrię atomów składowych."

Wszystko to cytaty z neta, znalezione na szybko, ale nie wiem czy dokladnie o to chodzilo.

PyroManiac
PyroManiac
  7 stycznia 2012

Piszesz, iż głupia nie jesteś, ale wystarczy wpisać nazwiska tych panów chociażby w wikipedię i poczytam o tym, czym się zajmowali itd...

De Broglie odkrył falową naturę elektronów za co dostał z resztą Noba w 1929 roku, na podstawie prac Einsteina i Plancka opracował teorię falowych właściwości cząstek... jego wkład w naukę przyczynił się do powstania mikroskopu elektronowego.

W przypadku drugiego pana polecam poczytać o funkcjach falowych, które sformułował...

Ad.2.)
Zupełnie nie dziwi mnie fakt, że nic nie znalazłaś, bowiem chodziło o skwantowane poziomy ENERGETYCZNE w atomach i cząsteczkacha nie elektryczne... wybacz ale między energią a prądem elektrycznym jest pewna różnica ;-)))

Elektron nie może zmieniać swojej energii sposób ciągły a tylko pomiędzy określonymi wartościami (tzw.poziomy energii). Np. jeśli chcemy aby elektron przeszedł z jednej powłoki na powłokę o wyższej energii, musimy dostarczyć mu takiej jednorazowej porcji (kwantu) energii, która równa jest różnicy między energiami tych dwóch powłok. Elektron nie może istnieć w stanie energetycznym pomiędzy poziomami dozwolonymi.

Uzupełniam też powyższy wpis kolegi o to, że te orbitale to nie są chmury elektronów... tylko pewien obszar o jakimś kształcie (zależnym od rodzaju orbitalu), w którym istnieje prawdopodobieństwo spotkania elektronu... poza tym obszarem (orbitalem) prawdopodobieństwo spotkania elektronu = 0!

Pamiętajmy, że zgodnie z zasadą nieoznaczoności Heisenberga nie możemy określić jednocześnie pędu i miejsca przebywania elektronu... stąd właśnie bierze się to prawdopodobieństwo spotkania elektronu w danym obszarze.... wiemy, że on gdzieś jest, ale nie możemy dokładnie wskazać gdzie jest... ;]

znajduch
znajduch
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wypisz 4 podstawowe zdania o Louis de Broglie i Ervinie Schrodingerze.

Tego nie rozumiem, ktoś mnie oświeci czym są owe "4 podstawowe zdania"?:ninja:

P.S
Nie chodziłem do gimnazjum, może to dlatego:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Co to są skwantowane poziomy elektryczne?

chyba energetyczne?:woot:

Dla rozjaśnienia tematu
http://www.youtube.com/watch?v=0t-Io8P-O-U
Kameleon
Kameleon
  7 stycznia 2012

Daliście się wykorzystać :|

MyszkaMinnye
MyszkaMinnye
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zupełnie nie dziwi mnie fakt, że nic nie znalazłaś, bowiem chodziło o skwantowane poziomy ENERGETYCZNE w atomach i cząsteczkacha nie elektryczne...


tak niestety przepisałam z zeszytu od koleżanki bo nie było mnie na tych zajęciach.
MyszkaMinnye
MyszkaMinnye
  7 stycznia 2012

dziękuję za pomoc.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.