niuniek69x
niuniek69x
  26 listopada 2011 (pierwszy post)

siemka, mam napisac list do pewnej organizacji o zgloszenie kandydatury mazur jako 8 cud swiata. musze umiescic w nim jak najwieksza ilosc metafor. mam z tym problem. poki co napisalem coś takiego:

Do dyrektora firmy
New Open World Corporation

Szanowny Panie,

Chciałabym zgłosić kandydaturę jednego z najpiękniejszych regionów geograficznych Polski – Mazur , do plebiscytu
„8. cud świata nowożytnego” . Mazury są teren usianym jeziorami, które połączone są pomiędzy sobą gęstą siecią kanałów wodnych. Dzięki temu panują tu idealne warunki do żeglarstwa, które staje się sposobem na życie nie tylko wśród starszych wilków morskich, ale również i wśród młodzieży. Mazury to nie tylko miejsce sportów wodnych. Można tu odpocząć od zgiełku miasta oraz zobaczyć ciekawe zabytki. Wśród nich jest najbardziej ciekawe jest pole pod Grunwaldem, gdzie rozegrała się jedna z największych bitew naszej średniowiecznej historii. Mazury przyciągają swoim pięknem i licznymi atrakcjami. Jest to przede wszystkim region chętnie odwiedzany przez żeglarzy i wszystkich miłośników dziewiczej natury. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest godnym reprezentantem Polski w tym światowym plebiscycie. Ichniejsza flora i fauna sprawia, że w zachwyt wpada każdy przybysz, dlatego nie da się zaprzeczyć opinii, że to cud natury.

pomożecie mi coś dodac i umiescic tu jakies metafory? BLAGAM, BEDE WDZIECZNY!! Pozdro

xyz
xyz
  26 listopada 2011

Póki co to powinieneś poprawić stylistykę, bo zdania pokroju 'wśród nich jest najbardziej ciekawe jest' nie są poprawne. :)

niuniek69x
niuniek69x
  26 listopada 2011

faktycznie, nie zauważyłem - dzięki , poprawie to. ale gdyby ktoś znalazł jakieś pomysły metafor .. będzie mi miło

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.