Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  23 października 2011 (pierwszy post)

Która według Was przyczyna upadku Rzeczpospolitej była najważniejsza i dlaczego? :)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Adidasowa
Adidasowa
  23 października 2011

myślę, że:

Konto usunięte
Konto usunięte: rozbiór Polski przez Prusy, Austrię, Rosję w wyniku anarchii i sytuacji polityczno-społecznej.

A dlaczego to mi się nie chce pisać:mrgreen:
GRHeadshot
Posty: 98 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 75
GRHeadshot
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Która według Was przyczyna upadku Rzeczpospolitej była najważniejsza i dlaczego? :)


Pis, Po i reszta oku.:cenzura:.ieńców....
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A dlaczego to mi się nie chce pisać

Po prostu trafiłaś w którąś przyczynę :)

GRHeadshot
GRHeadshot: Pis, Po i reszta oku..ieńców....

Wyluzuj, nie te lata.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
explorator666
explorator666
  23 października 2011
GRHeadshot
GRHeadshot: Pis, Po i reszta oku..ieńców....

:brawo:

Poniatowski był ciotą nie królem, brak mu było charakteru determinacji i zdecydowania. podpożądkował sie tej ku.wie ruskiej carycy Kasi II .
wiecej zajmował sie jakąs sztuką i pierdołami niż polityką.
Adidasowa
Adidasowa
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Poniatowski był ciotą nie królem, brak mu było charakteru determinacji i zdecydowania. podpożądkował sie tej ku.wie ruskiej carycy Kasi II . wiecej zajmował sie jakąs sztuką i pierdołami niż polityką.

:crylol: :crylol:
Pjotrek
Pjotrek
  26 października 2011
Sylvinka
Sylvinka: Która według Was przyczyna upadku Rzeczpospolitej była najważniejsza i dlaczego? :)

wszytko przez szlachtę wiedzieli Tylko swój czubek nosa nie interesowała ich sytuacja państwa na każde rozwiniecie byli przeciwni każdej reformie oczywiście , chłopów traktowali jak podludzi ,władza im kiepsko wychodziła nie potrafili zebrać wszystkiego w całość ,
pogubiony sejm z liberum veto,i nieliczne wojsko , i to zostało u nas po dzis dzień chyba ;)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  27 października 2011
Pjotrek
Pjotrek: wszytko przez szlachtę wiedzieli Tylko swój czubek nosa nie interesowała ich sytuacja państwa na każde rozwiniecie byli przeciwni każdej reformie oczywiście , chłopów traktowali jak podludzi ,władza im kiepsko wychodziła nie potrafili zebrać wszystkiego w całość ,

niestety post nabity niepotrzebnie, bo temat dawno do zamknięcia, a przepisac ze ściągi czy tam zadane.pl to i ja umiem :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Letal
Letal
  1 listopada 2011

liberum veto, wprowadzone w 1652r., umożliwiające zerwanie sejmu nawet przez jednego posła, . uchylanie się od istniejących już uchwał, zubożała oświata,sytuacja polityczna w drugiej połowie XVII w.,zbyt dużo przywilejów magnaterii. obstawałbym najbardziej za sytuacją polityczną. totalna porażka , ale reasumując wiele nie zmieniło się Sylwia w dzisiejszych czasach. taki sam cyrk a może większy :ziober2:
dopuścić palikota do władzy będzie druga irlandia HAHAHAHAHAHAHA

PS. odnośnie przywilejów sam chciałbym napisać swój własny program i zaproponować go w sejmie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.