marta0859
marta0859
  12 października 2011 (pierwszy post)

Może i to nie jest dobre miejsce na zadawanie takich pytań, ale spróbuję, może akurat ktoś wie.

Za rok mam zamiar poprawiać maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym, moje wątpliwości dotyczą części ustnej.
Słyszałam, że od 2012 roku mają wyśrodkować poziomy właśnie na części ustnej, tzn. mają zrobić jeden, nie będzie podziału na podstawę i rozszerzenie.
Ja zdawałam w tym roku, więc podobno poprawiać mogę tylko na starych zasadach, jednak dla mnie nie jest to do końca jasne.
Załóżmy, że będę jedyną osobą która będzie poprawiać ze "starych roczników", na starych zasadach, jak w tym wypadku będzie to wyglądać? Mam nastawiać się na arkusze typu te ze "starego" rozszerzenia czy na zupełnie co innego?
Bo z jednej strony ma to się odbywać na starych zasadach, a z drugiej.... jeżeli jedna osoba będzie poprawiać, to co, specjalnie dla mnie będą ten cały cyrk odstawiać, zwoływać inną komisję itp.?

Może ktoś jest w podobnej sytuacji i nieco mi to rozjaśni? Bo szukałam na internetach, szukałam, i nic na ten temat... Pani w sekretariacie w mojej szkole też za bardzo nic na ten temat nie wie, a pytałam jej co w tej sytuacji zrobić, to kazała mi wpisać poziom rozszerzony, bo jak wyżej wspominałam, przepis wchodzi dopiero od 2012 i ktoś kto już wcześniej zdał, poprawiać może na starych zasadach.

jeżeli ktoś wie coś na ten temat to będę wdzięczna za jakiekolwiek info

marta0859
marta0859
  15 października 2011

dobra, dostałam wreszcie odpowiedź z OKE, można zamknąć.

feuliette
feuliette
  18 października 2011

ale przeciez matury z angielskiego rozszezonej juz nie ma :szok:

marta0859
marta0859
  19 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale przeciez matury z angielskiego rozszezonej juz nie ma

Jest. Kto Ci takich rzeczy naopowiadał?
Tegoroczni maturzyści jedynie będą mieli wyśrodkowany poziom matury USTNEJ, nie będą już zdawać dwóch poziomów a pisemne dalej są podzielone na części.
Poza tym nawet jakby, to i tak ja zdaję na starych zasadach i wszelkie 'nowości' mnie nie dotyczą :) Już wiem, że ja będę poprawiać poziom rozszerzony a nie wyśrodkowany, tak mi odpisali z OKE
marta0859
marta0859
  19 października 2011

gdyby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości to można poczytać ;)
jeżeli jest ktoś zainteresowany.. :)
http://maturazangielskiego.com/index.php/2010/08/20/matura-z-angielskiego-2012/

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.