PeggyBrownn
PeggyBrownn
  3 października 2011 (pierwszy post)

Hej, chciałabym Was prosić o doradzenie w sprawie bibliografii. Tematem mojej prezentacji maturalnej jest: Kobiecy kanon piękna w literaturze i malarstwie wybranych epok. Zilustruj przykładami podobieństwa i różnice w sposobie portretowania kobiet. Temat pracy zaproponowałam dyrekcji w mojej szkole w ubiegłym roku i teraz go wybrałam jako temat prezentacji.
Epoki, które wybrałam : Barok i Romantyzm

Litera, którą chciałabym wykorzystać:
A. Mickiewicz - "Pan Tadeusz" ( Telimena i Zosia )
A. Mickiewicz - "Do Matki Polki"
J.A. Morsztyn - "Niestatek"
J.A. Morsztyn - "O swej pannie"

Z wyborem ikonografii nie mam problemu, ale czy uważacie, że jezeli chodzi o literaturę to jest tego trochę za mało? Poza tym ostatnio moja polonistka doszła do wniosku, że powinnam napisać jeszcze coś o Antyku, bo przecież stamtąd się wszystko wywodzi. Jak to połączyć skoro wybrałam epokę Baroku i Romantyzmu, nie chciałabym pisać nic o Antyku ... Co robić? Proszę o rady, dziękuje :)

Beruska
Beruska
  4 października 2011

Skoro wybrałaś sobie inne epoki to nie musisz nic mówić na temat antyku... Tym bardziej, że ani romantyzm, ani tym bardziej barok nie odwołują się w swoich ideałach do tamtej epoki.

explorator666
explorator666
  4 października 2011
PeggyBrownn
PeggyBrownn: że jezeli chodzi o literaturę to jest tego trochę za mało?

wg mnie nie jest...
ja na ustnej miałem ludzi bezdomnych (ok. 250 stron) i lalke (ponad 600) i spokojnie zdałem. za dużo ksiązek nie wybieraj bo te 15 minut nie jest to duzo czasu....ja ledwo sie wyrobiłem z tymi ksiązkami...
jak dla mnie to lepiej jest omówic 2 ksiązki a dokładnie niz 50 i po łebkach...
potem z większej części materiału możesz dostac pytania...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.