ShinyStern
ShinyStern
  17 sierpnia 2011 (pierwszy post)

bla bla bla, tak wiem, ze sa jeszcze wakacje ale czas goni.
w tym roku szkolnym bede zdawac mature. Jako ze jestem na profilu biologiczno-chemicznym chcialabym zdac te przedmioty na rozszerzeniu. wlasciwie od poczatku liceum olalam sobie troche chemie bo nie mialam kompletnie zamiaru jej zdawac, i nagle mnie olsnilo ze jednak przydalo by sie... i moje pytania

1. Jestem w stanie nadrobic material z klasy 1 i polowy 2?
2. Lepiej pracowac samemu czy z korepetytorem?
3. A co z biologia? Warto kuć cala ksiazke na pamiec? Czy wiedza z repetytorium powinna wystarczyc? :pavarotti:
4. Jakie kierunki wybralibyscie zdajac na maturze biologie i chemie na rozszerzeniu?
5. Matura to bzdura? :mrgreen:

to tyle, z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)
:mleko:
CzarownicyPies
CzarownicyPies
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jestem w stanie nadrobic material z klasy 1 i polowy 2?

Powiem tak, ja nadrabiałam w ostatnim roku materiał z całych trzech lat z korepetytorem, ale z innego przedmiotu.
Niemniej jednak uważam, że wszystko da się zrobić, masz jeszcze dużo czasu, po prostu intensywnie pracuj.
I polecam korepetycje, z samodzielną nauką bywa różnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jakie kierunki wybralibyscie zdajac na maturze biologie i chemie na rozszerzeniu?

W takim przypadku dobrym kierunkiem jest weterynaria, ja taki właśnie bym wybrała.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Matura to bzdura?

Ja tak nie uważam :ziober2:.
ShinyStern
ShinyStern
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: korepetycje, z samodzielną nauką bywa różnie.

niby tak, ale jezeli samemu poszuka sie odpowiedzi na zadanie to przy okazji zapamietamy jak dane zadanie sie robi, a tak to to korepetytor wyjasni co i jak i pozniej sie zapomni... :nie:
Konto usunięte
Konto usunięte: weterynaria,

odpada :mrgreen:
explorator666
explorator666
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jestem w stanie nadrobic material z klasy 1 i polowy 2?

zalezy od Twojego podejścia do tego.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. A co z biologia? Warto kuć cala ksiazke na pamiec? Czy wiedza z repetytorium powinna wystarczyc?

jak masz dobra pamięc i nie sprawia Ci problemu wykucie sie ponad 100 stron to kuj:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Matura to bzdura?

bez matury nic nie masz i z maturą nic nie masz:ziober2:
z maturą masz droge otwartą na studia, ale nie da Ci ona roboty jak nie masz fachu:)
sarkilor
sarkilor
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jestem w stanie nadrobic material z klasy 1 i polowy 2? 2. Lepiej pracowac samemu czy z korepetytorem? 3. A co z biologia? Warto kuć cala ksiazke na pamiec? Czy wiedza z repetytorium powinna wystarczyc? 4. Jakie kierunki wybralibyscie zdajac na maturze biologie i chemie na rozszerzeniu? 5. Matura to bzdura?


1. Ty masz do nadrobienia 3 semestry+ bieżący materiał z klasy 3, ja mam do nadrobienia całe 3 lata :D Dasz radę, wystarczy się przyłożyć ;-)
2. Wiesz co, ja z chemii nadrabiałem wszystko samemu, rozwiązałem zbiory operonu, witowskiego i pazdro, wynik z próbnych matur nie schodził mi poniżej 90%, a na prawdziwej byłem tak zestresowany, że zrobiłem dużo głupich błędów, dostałem 80%. Ale ja akurat jestem typem samouka, więc korepetytor tylko by mi przeszkadzał.
3. Treść w repetytorium często jest tylko streszczeniem/podsumowaniem najważniejszych informacji a i tak nie muszą być tam podane wszystkie. Warto uczyć się z podręczników, i nie chodzi tutaj o kucie na pamięć tylko o zrozumienie tego na swój sposób i wyrobieniu sobie umiejętności formułowania odpowiedzi tak, by były zgodne z kluczem odpowiedzi.
4. To zależy od Ciebie, czego Ty chcesz. Ja za rok będę już studentem ŚUMu ;) znajomi wybierają głównie pomiędzy lekarskim, stomatologią i farmacją.
5. no ba. :D

jeżeli chodzi o chemię; trzaskaj zadania, zadania i jeszcze raz zadania!! ;-)
ShinyStern
ShinyStern
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wystarczy się przyłożyć ;-)

ot co.:)
Konto usunięte
Konto usunięte: operonu, witowskiego

2 klase spedzilam z operonem, a w witowskiego sama sie zaopatrzylam:)
Konto usunięte
Konto usunięte: dostałem 80%.

wysoko, gratuluje:piwo:
Konto usunięte
Konto usunięte: umiejętności formułowania odpowiedzi

no wlasnie mam z tym poblem, bo czesto wiem o co chodzi a nie potrafie tego ladnie ubrac w slowa;/
Konto usunięte
Konto usunięte: lekarskim, stomatologią i farmacją.

myslalam o tym:)
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli chodzi o chemię; trzaskaj zadania, zadania i jeszcze raz zadania!! ;-)

no tak, wiekszosc zadan robi sie schematem, no zobaczymy..;)

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz:))
marta0859
marta0859
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jestem w stanie nadrobic material z klasy 1 i polowy 2?

Jeżeli dobrze Ci "leżą" te przedmioty to myślę, że tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Lepiej pracowac samemu czy z korepetytorem?

Nie wiem, ja wolę sama, nie lubię się z kimś uczyć. Jedynie z matmy musiałam mieć korepetycje bo bez tego by się nie obeszło, i tak popraweczka jest mimo to.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. A co z biologia? Warto kuć cala ksiazke na pamiec? Czy wiedza z repetytorium powinna wystarczyc?

Wiedza z repetytorium, nie wyobrażam sobie uczyć się na pamięć książki z biologii. :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jakie kierunki wybralibyscie zdajac na maturze biologie i chemie na rozszerzeniu?

Farmację albo stomatologię

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Matura to bzdura?

tak

Konto usunięte
Konto usunięte: W takim przypadku dobrym kierunkiem jest weterynaria, ja taki właśnie bym wybrała.

Nie sądzę, mam kogoś w rodzinie po tym, tak samo jak po medycynie - niby dobry kierunek, ale lata praktyk po studiach za marne grosze zanim do czegoś "większego" się dojdzie :)
CzarownicyPies
CzarownicyPies
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niby tak, ale jezeli samemu poszuka sie odpowiedzi na zadanie to przy okazji zapamietamy jak dane zadanie sie robi, a tak to to korepetytor wyjasni co i jak i pozniej sie zapomni...

Wyjaśni, co i jak, a potem samodzielnie zrobisz setki zadań i się nauczysz.
Proste . :-D

Konto usunięte
Konto usunięte: za marne grosze

To akurat nie ma znaczenia dla mnie, sama porywam się na pracę za marne grosze.
Dla mnie weterynaria to ciekawy kierunek, dlatego ją poleciłam, bez uwagi na możliwą pensję . :-)
ShinyStern
ShinyStern
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiedza z repetytorium, nie wyobrażam sobie uczyć się na pamięć książki z biologii.

kurde nie wiem czy z biologi nie zrezygnuje calkowicie, na rzecz chemi:) lepiejh przylozyc sie do jednego dobrze niz oba spartaczyc.

a teraz pytanie do wszystkich: LEPIEJ ZDAC JEZYK OBCY PODSTAWOWY WYSOKO (90-100%) CZY ROZSZERZONY TAK SREDNIAWO (50%)??
CzarownicyPies
CzarownicyPies
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: LEPIEJ ZDAC JEZYK OBCY PODSTAWOWY WYSOKO (90-100%) CZY ROZSZERZONY TAK SREDNIAWO (50%)??

Na każdej uczelni jest inny przelicznik punktów, musisz sprawdzić na tej, która Cię interesuje.
sarkilor
sarkilor
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kurde nie wiem czy z biologi nie zrezygnuje calkowicie, na rzecz chemi:)


ja postąpiłem podobnie, nie żałuję, ale musisz liczyć się z tym, że będziesz miała rok w plecy. Zacznij przygotowania do matury jak najwcześniej ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: wysoko, gratuluje


nie ma czego gratulować, przez stres popełniłem głupie błędy, mógłbym spokojnie mieć 10-15% więcej i do takiego wyniku będę dążył na poprawce, choć nie będę się do niej przykładał tak jak do biologii.

Konto usunięte
Konto usunięte: LEPIEJ ZDAC JEZYK OBCY PODSTAWOWY WYSOKO (90-100%) CZY ROZSZERZONY TAK SREDNIAWO (50%)??


próbuj szczęścia, j. obcy p.podstawowy jest obowiązkowy, więc i tak musisz zdawać ten przedmiot. Nie zaszkodzi spróbować swoich sił na rozszerzeniu.
ShinyStern
ShinyStern
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zaszkodzi spróbować swoich sił na rozszerzeniu.

jakos nie mam daru jezykow;/
Konto usunięte
Konto usunięte: żył na poprawce,

skoro mowisz z emogles miec spokojnie wiecej, to na poprawne na pewno bedzie lepiej:) czego Ci zycze;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Zacznij przygotowania do matury jak najwcześniej ;-)

już zaczelam:)
marta0859
marta0859
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To akurat nie ma znaczenia dla mnie, sama porywam się na pracę za marne grosze. Dla mnie weterynaria to ciekawy kierunek, dlatego ją poleciłam, bez uwagi na możliwą pensję . :-)

No tak, w sumie autorka tematu nie napisała, na czym najbardziej jej zależy i jakie ma zainteresowania, podała tylko przedmioty jakie zdaje na maturze, a powinna określić czego oczekuje od studiów:)

Konto usunięte
Konto usunięte: LEPIEJ ZDAC JEZYK OBCY PODSTAWOWY WYSOKO (90-100%) CZY ROZSZERZONY TAK SREDNIAWO (50%)??

Najlepiej zdaj i to i to :) Nic nie zaszkodzi.

Konto usunięte
Konto usunięte: jakos nie mam daru jezykow;/

zawsze możesz spróbować z rozszerzeniem, nawet jak go nie zdasz to i tak nie "oblejesz" matury jeżeli zdasz wszystkie obowiązkowe przedmioty.
ja tak zdawałam rozszerzony polski, nie był mi w ogóle potrzebny, a wpisałam sobie w deklarację rozszerzenie tak dla hecy, arkusz z rozszerzenia widziałam po raz pierwszy w dniu egzaminu i zdałam go dobrze. :rotfl: o ironio!
\
poza tym myślę, że na kierunki medyczne nie będzie liczył się język.

Konto usunięte
Konto usunięte: kurde nie wiem czy z biologi nie zrezygnuje calkowicie, na rzecz chemi:) lepiejh przylozyc sie do jednego dobrze niz oba spartaczyc.

W sumie trochę racji masz w tym...
Najlepiej sprawdź, jakie wymagania są na kierunek i szkołę, do której się wybierasz.
ShinyStern
ShinyStern
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na każdej uczelni jest inny przelicznik punktów, musisz sprawdzić na tej, która Cię interesuje.

no i sprawdzalam, i wlasciwie zdajac na 90% podstawe i 50% rozszerzenie wychodzi na jedno, ale wydaje mi sie ze na rozszerzenie jednak patrza bardziej przychylnie

Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie trochę racji masz w tym... Najlepiej sprawdź, jakie wymagania są na kierunek i szkołę, do której się wybierasz.

wlasciwie juz wybralam i wiem co musze dobrze zdac aby sie tam znalezc:) no zobaczymy ;)
CzarownicyPies
CzarownicyPies
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no i sprawdzalam, i wlasciwie zdajac na 90% podstawe i 50% rozszerzenie wychodzi na jedno, ale wydaje mi sie ze na rozszerzenie jednak patrza bardziej przychylnie

Nie ma czegoś takiego, jak "bardziej przychylne patrzenie".
To jest określony system, liczą się punkty, jakie zdobędziesz po przeliczeniu swoich wyników. Wyłącznie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.