tatarek2008
Posty: 2 (po ~163 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tatarek2008
  27 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam, moje pytanie jest już w temacie ;)
Z dodatkowych informacji mogę powiedzie, że muszę się nauczyć na poprawkę w sierpniu i jestem wzrokowcem ;):mrgreen:

sarkilor
sarkilor
  27 czerwca 2011

Skoro jesteś wzrokowcem to wykorzystaj to do nauki. Stwórz sobie mapy myśli i wykorzystaj kolory, figury, znaki, które kojarzą Ci się z danym pojęciem. Potem tylko ciągle się w to wpatruj i zapamiętaj ułożenie ;-) Życzę powodzenia ;-)

explorator666
explorator666
  29 czerwca 2011

jak dla mnie to systematyczność.
codziennie coś zrobisz to samo Ci do glowy wejdzie.

adra1992
adra1992
  30 czerwca 2011

Tez jestem wzrokowcem.

Przepisuje to co mam sie nauczyc, staram sie pisac ladnie, wyraznie, czesto uzywam kolorow (wtedy zapamietuje pojecie z danym kolorem, potem przypominam sobie w ktorej czesci kartki to bylo i jakos wychodzi :P )
Lub jesli ucze sie z ksiazki to podreslam kolorowymi mazakami.

Jesli jest mozliwosc to rysuje cos co mi sie kojarzy z danym tematem.
Np. z domowej ekonomi musialam sie nauczyc gdzie wystepuja jakie bialka.
Albumin jest w jajku, wiec narysowalam album ze 'zdjeciem' jajka.
Myosin w rybie wiec narysowalam mysz calujaca sie z ryba :lol2:
Niby glupie ale dziala!

Probuj tez sobie wyobrazac i tworzyc historie o tym (jesli musisz sie nauczyc czego w kolejnosci). Tworz 'film' w swojej wyobrazni.

Systematycznosc tez wazna. Sprobuj sie nauczyc danej mapki/kartki itd, Nastepnie 'narysowac' to w myslach, a potem juz tylko powtarzac (najlepiej codziennie lub kilka razy dziennie).

Najwazniejsze rzeczy mozesz na malych kartczkach poprzyklejac sobie w pokoju, np na monitorze lub szafie. Jesli bedzie kolorwe lub wlasnie z jakims obrazkiem to wpadnie Ci w pamiec chociaz ten obrazek lub kolor.

Powodzenia ! :)

Mariettaa
Mariettaa
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mapy myśli i wykorzystaj kolory, figury, znaki,

kojarzy mi się to z Unijną Szkołą Europejską. ;)

tatarek2008
tatarek2008: Z dodatkowych informacji mogę powiedzie, że muszę się nauczyć na poprawkę w sierpniu i jestem wzrokowcem ;)

nie wykorzystałeś tego do tej pory?
jak sarkilor radzę rysować mapki. bardzo pomagają. do tego jeśli masz trochę talentu plastycznego (aczkolwiek wcale nie jest on konieczny) to możesz stworzyc np śmieszne komiksy czy coś w tym stylu. śmieszne rzeczy łatwiej i przyjemniej się zapamiętuje, a jeśli sam będziesz nad tym myślał to wszystko / większość zapamietasz.
po drugie. nie zaprzątaj sobie głowy szczegółami, które NIE MAJĄ znaczenia.
trzecie. jak dla mnie jedna z najlepszych technik pamięciowych to układanie historyjki. (jesli masz do zapamietania suche informacje (chociaż nie zawsze)to raczej się fajnie sprawdza. ;))
stosuj symbole itd. ;)
jeśli do zapamietania są daty mogę podrzucić haki- rysunki oznaczające cyfrę, np 1- świeca, bo świeca wygląda jak jedynka. 2- łabędź itd. (także PW jak coś.)
ale przed wszystkim kojarzenie, kojarzenie, jeszcze raz kojarzenie. ;)
powodzenia.
aa i z czego ta poprawka? ;> która klasa? ;>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.