Nelciiia
Nelciiia
  21 maja 2011 (pierwszy post)
Wiem, że wybór studiów powinien należeć tylko do mnie, ale mam pewien dylemat a mianowicie bardzo chciałabym studiować jakiś kierunek po którym mogłabym pracować w banku itp.
i właśnie moje pytanie brzmi w takim wypadku co jest najlepiej studiować? ekonomie, zarządzanie, finanse i rachunkowość? czy jeszcze coś innego? bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje
MaQ7
MaQ7
  21 maja 2011

hmmm Ja juz sie spotkalem z tym ze np po takich studiach jak moich ( elektronika i telekomunikacja) mozna znalezc tam zatrudnienie, wiec trudno powiedziec. Moze najlepiej przebadac rynek pracy, jakiego wyksztalcenia wymagaja :)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  21 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: finanse i rachunkowość?

Zdecydowanie ten kierunek.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  23 maja 2011

bankowosc, rachunkowosc, ksiegowosc ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
tylkoprzejazdem
tylkoprzejazdem
  25 maja 2011

zarządzanie, finanse i rachunkowość

91kasia
91kasia
  28 maja 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: finanse i rachunkowość? Zdecydowanie ten kierunek.

Zdecydowanie ;) To daje wiele możliwości:
możesz potem pracować w banku, byc księgową, analitykiem finansowym, bieglym rewidentem,pracować w biurach rachunkowych, prowadzić własną działalnośc...
Wszystko zależy od specjalizacji ;)

Jeśli bardzo Ci zależy na pracy w banku to polecam finanse i rachunkowość i wybranie specjalizacji bankowości.

Polecam
Studentka FiR-u ;)
Nelciiia
Nelciiia
  29 maja 2011
aj no widzę, że większość jest za tym kierunkiem
ale przyznam, że najbardziej boje się własnie tego kierunku ze względu na matematykę, podobno jest jej strasznie dużo i nie wiem czy sobie poradzę ;/


Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam Studentka FiR-u ;)

mogłabyś mi opisać jak wyglądają takie studia? czy jest bardzo ciężko? i ogólnie coś o nich napisać? byłabym bardzo wdzięczna :)
91kasia
91kasia
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mogłabyś mi opisać jak wyglądają takie studia? czy jest bardzo ciężko? i ogólnie coś o nich napisać?

Jestem dopiero na I roku ale I semestr mam za sobą więc w sumie "coś nie coś" mogę już napisać :)
Po 1. nie bój się matematyki- na tym kierunku są nawet osoby po liceum HUMANISTYCZNYM i spokojnie dają sobie radę (warunek- systematyczna praca)
Ja byłam po kierunku językowym a też spokojnie zaliczyłam matme na 5 ;)
Czy jest jej dużo? Hmmm czystą matematyke masz tylko na I semestrze, potem na II matematyke finansową ale nie są złe :) Wiadomo, że na FiR przewija się ona cały czas (oprocentowanie, lokaty, rachunki, księgowanie) więc trzeba trochę liczyć ale niech Cię to nie przerażą ;)
Po 2. Czy jest bardzo ciężko?- jest to pytanie
91kasia
91kasia
  29 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Po 2. Czy jest bardzo ciężko?- jest to pytanie

sory coś ucieło xD
... jest to pytanie trudne ponieważ są osoby które mają stypendia i same dobre oceny a niektorzy juz po I semestrze mają problemy. Jak ktoś jest zdeterminowany i ma cel- to do niego dąży ;)
Sensi
Sensi
  1 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ekonomie, zarządzanie, finanse i rachunkowość?
Napiszę Ci w ten sposób: każdy z nich jest odpowiedni. Nie musisz mieć pracy licencjackiej, magisterki i doktoratu z tego samego kierunku.
Licencjat zrób np. z ekonomii, potem idź sobie na finanse i rachunkowość i z tego napisz pracę magisterską, a na koniec doktora ( o ile masz chęci i ambicję!) z zarządzania. Taka osoba jest lepiej postrzegana na rynku pracy, jest atrakcyjniejsza.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.