electra
electra
  18 maja 2011 (pierwszy post)

Proszę bardzo o przetłumaczenie tych zdań na język niemiecki. Będę bardzo wdzięczna .

1)Ludzie biegają, ponieważ chcą być zdrowi. Ja gram w siatkówkę, ponieważ sprawia mi to przyjemność.
2)Ludzie chodzą do biblioteki, ponieważ chcą wypożyczać książki. Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię. Nie, Internet nie może zastąpić książki. To może zabrać radość czytania.
3)Młody człowiek cieszy się, ponieważ skończył szkołę. Studia ułatwiają znalezienie dobrej pracy.
4)Dwa pokolenia mają inne zdania na różne tematy. Jest wiele powodów: kieszonkowe, złe oceny.
5)Przewodnik opowiada o zabytkach. Ja chciałabym zobaczyć Berlin, ponieważ to piękne miasto. Są tam Bundestag i Fernsehturm.
6)Dobry nauczyciel musi być wyrozumiały i miły.
7)Oni są szczęśliwi, ponieważ jest ciepło i są razem. Lepiej mieszkać na wsi, ponieważ jest świeże powietrze i ładny krajobraz.
8)On siedzi na dworze, ponieważ jest ładna pogoda.
9)Oni patrzą na mapę, ponieważ nie chcą się zgubić. Ja preferuję aktywny rodzaj spędzania czasu, często biegam i pływam.
10) Dzieci zbierają śmieci, ponieważ chcą żeby było czysto. Ja segreguję śmieci i rezygnuję z jednorazowych torebek.
11)To jest młoda kobieta i chce zamieszkać sama. Tak, ponieważ rodzice płacą za czynsz i prąd.
12)On lubi muzykę klasyczną, ponieważ gra na fortepianie. Muzyka pełni ważną rolę w moim życiu, pomaga mi się zrelaksować.
13)Demonstracje są po to aby się czemuś sprzeciwić.
14)Ludzi uczą się języków, ponieważ chcą pracować zagranicą. Języki obce są bardzo ważne, pomagają w komunikacji.
15) Ludzie rozmawiają o teatrze i aktorach. Nie chodzę do teatru, ponieważ mam mało wolnego czasu.
16)Nie, ponieważ jest amatorem. Tak, ponieważ chcę im pomóc.
17) Dzieci siedzą przy komputerze, ponieważ grają lub czatują. Ja chętnie biegam i chodzę do kina.
18)Ona daje autografy, ponieważ jest sławna. Chciałabym być sławna, ponieważ miałabym dużo pieniędzy.
19)Dziewczynka śpi z psami, ponieważ bardzo je lubi. Tak, rodzice powinni kupować dzieciom zwierzęta, ponieważ dzieci uczą się wtedy opiekuńczości.
20)Młodzi ludzie czytają książki przygodowe i romanse. Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię.
21)Człowiek w recepcji musi pomagać klientom. Przy doborze hotelu ważna jest cena i komfort.
22) Rodzice zachowują się źle, ponieważ dają zły przykład dziecku. Palenie jest niezdrowe. Palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione, ponieważ jest niezdrowe.
23)Policjant sprawdza dokumenty i pojazd kierowcy. Ponieważ wielu kierowców jeździ za szybko.
24)To jest trudny zawód, ponieważ wymaga wiele wyrozumiałości. Chcę zostać weterynarzem, ponieważ kocham zwierzęta.
25)Jego praca jest interesująca, ponieważ robi doświadczenia. Ważnym odkryciem tego wieku jest komputer, ponieważ ułatwia komunikację.
26)Mikołaj daje dzieciom prezenty, ponieważ jest Boże Narodzenie. Ja chciałabym dostać nowy telefon komórkowy i bluzkę.
27)Ja mieszkam na wsi, tutaj jest zdrowe powietrze.
28)Ta lekcja jest interesująca, ponieważ robią eksperyment. Odkrycia techniczne mają wiele zalet, większość z nich pomaga ludziom w życiu.
29)Jem dużo owoców i warzyw oraz biegam. W gabinecie są różne urządzenia.
30)On jest zadowolony, ponieważ dostał prezent. On chyba ma urodziny. Ja daje przyjaciołom słodycze, ponieważ wszyscy je lubią.

HerGreenEyes
HerGreenEyes
  19 maja 2011

Więcej nie dało rady ? :D
Niestety z Niemca praktycznie nic nie umiem oprócz przywitania się ;)
Użyj translatora google ;) http://translate.google.pl/

electra
electra
  21 maja 2011

za translatory bardzo dziekuje. nie chce sie wyglupic jak kolezanki ktore przetlumaczylay mam 20 lat jako ich habe 20 Jahre a jak wiadomo i to podstawa w niemieckim mowi sie ze jestem 20 lat stary. zawsze sprawdzam translatory ale wolalabym gdyby pomogl mi fachowiec, przynajmniej mialam taka nadzieje

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.