electra
electra
  9 maja 2011 (pierwszy post)

hej. chcialam zebyscie mi pomogli jesli tylko mozecie. mam prosbe . jak myslicie. jakie pytania moze zadac mi komisja na maturze ustnej z jezyka polskiego. moj temat to : Bohater skazany na samotnośc lub samotny z wyboru.
bohaterowie: konrad z III cz dziadod, norwid, judym z ludzi bezdomnych. pomozcie :)

explorator666
explorator666
  9 maja 2011

hehe też bym chciał wiedziec jakie mi zadadzą:P
w zasadzie to oni nie muszą zadawac pytań związanych z prezentacją lub jej tematem.
mogą Cie zapytać np. jak wykorzystałas literaturę przedmiotu.
jesli chodzi o Judyma-bo sam na ustnej mam Ludzi Bezdomnych to stawiam ze dlaczego wybrał samotność...
może tez dlaczego był filantropem, albo opisac jakiś symbol z tej ksiązki...
nauczycielka powiedziala mi ze niekiedy mogą zapytac o te naukowe opracowanie tematu
lub o charakterystyke tej epoki w której sa napisane te ksiązki, podac definicje jakis słów które zawarłas w swojej prezentacji....
tylko to mi przychodzi do głowy

electra
electra
  10 maja 2011

dzieki :) ale niestety szukam dalej . niby mam 5 z polaka ale strasznie sie boje :( a stres robi swoje

explorator666
explorator666
  10 maja 2011

ee tam nie ma się czego bać...
Przeciez w komisji też sa ludzie:) Mysle że powinni jakos naprowadzac ucznia jakby sie jąkał przy odpowiedzi:P
Wiesz ta 5 tez Ci moze nie pomoc jak dojdzie do tego stres :)
Ja sie boje zeby tych 15 minut nie przekroczyć ;P
a tak...będzie co będzie :D

Sardyn
Sardyn
  13 maja 2011

Też miałem na maturze samotność w życiu bohatera :P i pytali mnie czym dla konkretnego bohatera była samotność i jak do takiej podstawy odnoszę się ja. Ja miałem Wertera i Wallenroda, więc pytali mnie też o werteryzm i wallenrodyzm ;)

xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  14 maja 2011

Mogą pytać o wszytko. Zakuj daty i nazwiska bohaterów. Stereotypem jest, że zadają 3 pytania - miałam 8, 2 lata temu. Ale większość z treści lektur. Nie martw się, ciężko jest nie zdać. Wystarczy, że powiesz swoją pracę i masz zdane. Powodzenia :)

electra
electra
  14 maja 2011

milo, ale z tego co sprawdzalam w necie to za wyklepanie swojej prezentacji sa tylko 3 punkty. reszta niby za pytania ;/

sarkilor
sarkilor
  14 maja 2011

wystarczy tylko nie odbiegać od tematu swojej prezentacji i podjąć rozmowę z komisją. :)

explorator666
explorator666
  14 maja 2011

Nie jest strasznie-serio. przynajmniej u mnie nie bylo. trafilem na bardzo w porządku egzaminatorkę no ale też byłem dobrze przygotowany do tego.
Nie umialem tylko nic z literatury przedmiotu czyli tego naukowego opracowania tematu.
A tak to wszystkie pojęcia związane z epoką musisz znać, treść lektury, bohaterów no i jak są to znaczenie symboli jakiś lub wyrazów.
U mine byly symbole i zapytali mnie o symbol który jest na koncu ksiązki :) Czyli najlepiej znać lektury na wylot i wtedy sie nie polegnie:)
no i nie stresować się bo nie ma czym:D:D

electra
electra
  18 maja 2011

Hurra ! dziekuje wam chociaz zadne pytania się nie sprawdziły ale mam 20/20 :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.