Sterek
Sterek
  3 maja 2011 (pierwszy post)

3) Dana jest funkcja f(x)= -2x+4. Dla jakich argumentów wartość są ujemne?

4) Podaj wzór funkcji, której wykres powstaje przez przesunięcie wykresu funkcji y=f(x) o 4 jednostki w dół.

5) usuń nierówność z mianownika :
6___
√3+2

Rozwiązania na pw jak można dziękuję! :)

sarkilor
sarkilor
  3 maja 2011

zauważ, że funkcja oznaczona równaniem y=-2x+4 jest malejąca, a miejscem zerowym tej funkcji jest 2. Tak więc funkcja przyjmuje wartości ujemne od 2 do nieskończoności.

y nie może przyjmować wartości dla samej siebie, oznaczałoby to, że taka funkcja jest wszechobecna, a taka nie jest. Jeżeli chodziło Ci o y=x to przesunięcie w dół wygląda tak:
y=x-4

p() - pierwiastek z tego co jest w nawiasie
6/p(3)+2 licznik i mianownik mnożysz razy cały mianownik ze zmienionym znakiem. Czyli będzie;
6*(p(3)-2) / (p(3)+2)*(p(3)-2)
wymnóż to i masz wynik.

dodobuli
dodobuli
  9 maja 2011
Sterek
Sterek: 3) Dana jest funkcja f(x)= -2x+4. Dla jakich argumentów wartość są ujemne? 4) Podaj wzór funkcji, której wykres powstaje przez przesunięcie wykresu funkcji y=f(x) o 4 jednostki w dół. 5) usuń nierówność z mianownika : 6___ √3+2 Rozwiązania na pw jak można dziękuję! :)

Y= f(x)- 4 przesunięcie w dół o wektor [0,-4]
Y=f(x) +4 przesunięcie w górę o wektor [0,4]
Y= f(x-4) przesunięcie w prawo o wektor [4,0]
Y =f (x+4) przesunięcie w lewo o wektor [-4,0]
Np. y =f(x-4)+4 przesunięcie o wektor [4,4]

Jeśli pierwiastek (3) + 2 w mianowniku, to licznik i mianownik mnożymy pierwiastek (3)- 2….
Jeśli pierwiastek (3+2) w mianowniku, to licznik i mianownik mnożymy przez pierwiastek (5)… ;)
PS… Jakiś edytor równań by się przydał w tym dziale ;)
znajda76
znajda76
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Y= f(x)- 4 przesunięcie w dół o wektor [0,-4] Y=f(x) +4 przesunięcie w górę o wektor [0,4] Y= f(x-4) przesunięcie w prawo o wektor [4,0] Y =f (x+4) przesunięcie w lewo o wektor [-4,0] Np. y =f(x-4)+4 przesunięcie o wektor [4,4]

Dzięki. Wreszcie to zakumkałem. ;-***
MartaHHa
MartaHHa
  19 maja 2011

ja pierdziele ja tu szukam odpowiedzi na prace dlugoterminowa dla Zenka a tu mi Ty głupku wyskakujesz haha ;p

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.