mistrzu
mistrzu
  31 marca 2011 (pierwszy post)

hej ;d potrzebuje pomocy, poniewaz mam jutro poprawe sprawdzianu powtorkowego z geometrii analitycznej i niestety sama nie ogarne tematu ;d mam zadania, ktore beda jutro na spr i bardzo prosze o rozwiazanie ich :)
1.punkt b=(-1,9)nalezy do okregu stycznego z osia Ox w pkt A=(2,0).Wyznacz rownanie tego okregu.
2.srodek s okregu o rownaniu x^2+y^2+4x-6y-221=0 ma wsppolrzedne?
3.punkt s=(-3,1)jest srodkiem odcinka AB, gdzie A=(2,-5). Wowczas wspolrzedne B to?
4.Dany jest równoległobok ABCD o wierzchołkach A=(1,-3) B=(3,3), C=(-3,5).
a)napisz równanie wysokości opuszczonej z wierzchołka C
b)oblicz pole równoległoboku
c)wyznacz współrzędne D
5.Oblicz współrzędne środkowej AD trójkąta ABC, gdzie A=(1,3), B=(4,7), C=(-2,-3)
6.Napisz równanie okręgu o promieniu=2, stycznego do osi y, wiedząc, że środek okręgu leży na prostej y=x-3
7.Wyznacz równanie okręgu o środku A=(2,3) stycznego do prostej o równaniu x-2y+1=0
8.Dla jakiego m proste l: y=-2mx i k: y=(m-3)x-5 proste są równoległe

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  31 marca 2011

co Ci po tym że ktoś rozwiąże zadania jak sama tego nadal nie będziesz umiała

...Ignorance is bliss...
folek
folek
  1 kwietnia 2011
mistrzu
mistrzu: geometria analityczna.

lofciałem to :zakochany:
mistrzu
mistrzu
  1 kwietnia 2011

to mi po tym, ze jesli bede miec odp na spr to go zalicze.

folek- chociaz ktos to lubi ;)))

dede9
dede9
  2 kwietnia 2011

jeden z prostszych działów w matematyce ... spróbuj to rozwiązać to wskażemy błędy , nic nie ma za darmo tutaj, trzeba wykazać trochę chęci i spróbować samemu coś zrobić :P

explorator666
explorator666
  2 kwietnia 2011

w większości trzeba skorzystać po prostu ze wzorów jakiś np na równanie okręgu lub środek odcinka...
a i najlepiej wszystko sobie narysować...wtedy jest łatwiej

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  2 kwietnia 2011

Zrobię, ale nie za fri :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.