mistrzu
mistrzu
  23 marca 2011 (pierwszy post)

heeej ;d musze w pt napisac zalegly sprawdzian z bryl, mam na niego spisane pyt od kolezanek, bardzo prosze o rozwiazanie zadan, z gory dziekuje za poswiecony czas i pomoc! ;d

1.krawędź podstawy ostrosłupa prawidłowego czworokątnego wynosi 14cm, a krawędź boczna ostrosłupa tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 60stopni. Oblicz pole powierzchnii i objętość ostrosłupa.
2.w stożku o promieniu podstawy równym a i tworzącej równej 2a oblicz objętość kuli opisanej na tym stożku
3.Trapez równoramienny o podstawach 8cm i 14cm oraz kącie ostrym 60stopni obraca się wokół dłuższej podstawy. Oblicz pole powierzchni i objętość otrzymanej bryły.
4.Dach budowli jest ostrosłupem prawidłowym sześciokątnym o krawędzi podstawy 8cm i wysok.ostrosłupa 11,5cm. ile metrów kwadratowych blachy potrzeba na pokrycie tego dach, jeśli na odpady trzeba doliczyć 10% tej blachy?

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Trapez równoramienny o podstawach 8cm i 14cm oraz kącie ostrym 60stopni obraca się wokół dłuższej podstawy. Oblicz pole powierzchni i objętość otrzymanej bryły.


Powstała bryła, to walec z naklejonymi na podstawach stożkami o takich samych wymiarach
V(bryły) = V(walca) +2 V(stożka)
Pc (bryły)= Pb(walca) + 2Pb( stożka)
hw= 8 , hstożka= 3
wyznacz długości r i " l "
z trójkąta prostokątnego narysowanego obok bryły

Poszłam na łatwiznę, wybacz, ale czasami dobrze poszperac w necie.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
MaQ7
MaQ7
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.krawędź podstawy ostrosłupa prawidłowego czworokątnego wynosi 14cm, a krawędź boczna ostrosłupa tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 60stopni. Oblicz pole powierzchnii i objętość ostrosłupa.

wszedzie mamy tutaj trojkaty rownoboczne a wiec pole bedzie rowne
P=4*(a^2 pierw z 3) /4=a^2 pierw z 3 = 196 pierw z 3 = w zaokragleniu 339,48 cm^2
^-potega
V=H*1/3* (a^2 pierw z 3) /4
potrzebne jest wiece wyliczenie tylko H
korzystajac z Pitagorasa
H^2 = ((a pierw z 3)/2)^2 + a^2 = (3a^2)/4+a^2=7a^2/4
H = (a/2)pierw z 7
V=((a/2)pierw z 7)*1/3* (a^2 pierw z 3) /4= (7pierw z 7)*(196pierw z 3)/12=(1372 pierw z 21)/12= w zaokragleniu 523,94 cm^3

mam nadzieje ze sie nie kopnalem :P
mistrzu
mistrzu
  24 marca 2011

aaa :D:D bardzo wam dziekuje! :)):):)

everydaybungabunga
everydaybungabunga
  25 marca 2011

Zarabiaj przez internet przy minimalnym nakładzie sił, sprawdziłem i polecam :) Więcej info w linku poniżej :

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=288392

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.