xXAnioleczek91
xXAnioleczek91
  20 marca 2011 (pierwszy post)

Witam
Mam do napisania referat dotyczący kultury i różnic kulturowych. Macie jakieś propozycje z jakiej literatury mogę skorzystać? Chodzi mi o konretne tytuły.

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  21 marca 2011

Nick Hornby "Wierność w stereo" to bardziej o popkulturze

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
adra1992
adra1992
  22 marca 2011

znalazlam tylko „Kulturowe ramy zachowań społecznych. Podręcznik psychologii kulturowej".

Sensi
Sensi
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dotyczący kultury i różnic kulturowych
A może zaryzykuj i porównaj kultury dwóch krajów? Np. Niemcy i Austria. Wbrew pozorom to są bardzo różne kraje.
margotka
margotka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam do napisania referat dotyczący kultury i różnic kulturowych.


Literatura posatwowa to: "wzory kutury" Ruth Benedict (cała teoria dotycząca róznic jest w 1 rozdziale, a kolejno Indianie Ameryki Północnej) lub tej samej autorki "chryzantema i miecz" (opsuje Japonię) .... jest też ksiązka o Ishim..ale musisz tytuł poszukać bo nie pamiętam... czyli jak to Indianim trafił do cywilizacji...
mżesz skorzystać z "Księgi Dżungli"...to chyba najprostszy sposób...by porównać zderzenie kultur...

kolejno.... opracownie Burszty "antrolpologia..." jako rys teoretyczny... żeby było na czym oprzeć teorie;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.