ILejdi
ILejdi
  9 marca 2011 (pierwszy post)

Witajcie.
Mam małe pytanko.
Czy do tematu : ,,Na podstawie dzieł literackich i malarskich różnych epok zaprezentuj portret kobiety "

pasuje teza : ,,Różnorodne portrety kobiet w literaturze i malarstwie różnych epok" ?

Chciałabym wykorzystać utwory :
- ,,Antygona" Sofoklesa - kobieta walcząca w imię praw boskich o bardzo silnej osobowości,
- ,,Balladyna" Słowackiego - kobieta zbrodnicza, okrutna, obłudna i bezwzględna,
- ,,Chłopi" Reymonta - kobieta będąca kochającą matką i żoną, zdradzana i poniewierana,
- ,,Mona Liza" Da Vinci - kobieta tajemnicza.

adra1992
adra1992
  9 marca 2011

Nie za bardzo orientuje sie w temacie, ale ciekawa postacia kobieca jest Nora w noweli 'Doll's House'.
Zgrywa 'slodka idiotke' a pod koniec okazuje sie ze jest kobieta stanowcza, wiedzaca czego chce.

xc666hc
xc666hc
  9 marca 2011

w literackich to jeszcze chyba "nad niemnem" orzeszkowej tam cos jest i chyba w "przedwiośniu"

NoChange
NoChange
  9 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ,,Mona Liza" Da Vinci - kobieta tajemnicza.

ostatnio słyszałam, że to podobno jest facet.
lewka18
lewka18
  10 marca 2011

Sprzedam prace maturalna na temat: Postacie kobiece w literaturze romantyzmu , pozytywizmu i Mlodej Polski.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Sprzedam prace maturalna na temat: Postacie kobiece w literaturze romantyzmu , pozytywizmu i Mlodej Polski.

to nie slup ogloszeniowy :zonk:.

Konto usunięte
Konto usunięte: Witajcie. Mam małe pytanko. Czy do tematu : ,,Na podstawie dzieł literackich i malarskich różnych epok zaprezentuj portret kobiety " pasuje teza : ,,Różnorodne portrety kobiet w literaturze i malarstwie różnych epok" ? Chciałabym wykorzystać utwory : - ,,Antygona" Sofoklesa - kobieta walcząca w imię praw boskich o bardzo silnej osobowości, - ,,Balladyna" Słowackiego - kobieta zbrodnicza, okrutna, obłudna i bezwzględna, - ,,Chłopi" Reymonta - kobieta będąca kochającą matką i żoną, zdradzana i poniewierana, - ,,Mona Liza" Da Vinci - kobieta tajemnicza.

Emancypatki
Zosia z Pana Tadeusza
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pasuje teza : ,,Różnorodne portrety kobiet w literaturze i malarstwie różnych epok" ?

moze przeminelo z wiatrem??
oyente
oyente
  12 marca 2011

" Lalka " - Izabela Łęcka
" Makbet" - Lady Makbet
" Cierpienia młodego Wertera" - Lotta

Jak dla mnie mogłabyś dorzucić jeszcze jeden obraz.

Uzi
Uzi
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgrywa 'slodka idiotke' a pod koniec okazuje sie ze jest kobieta stanowcza, wiedzaca czego chce.

Uuuu nie o to tam chodziło :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: - ,,Antygona" Sofoklesa - kobieta walcząca w imię praw boskich o bardzo silnej osobowości, - ,,Balladyna" Słowackiego - kobieta zbrodnicza, okrutna, obłudna i bezwzględna, - ,,Chłopi" Reymonta - kobieta będąca kochającą matką i żoną, zdradzana i poniewierana, - ,,Mona Liza" Da Vinci - kobieta tajemnicza.

Może dorzuć coś z malarstwa bo masz 4:1
lena91
lena91
  12 marca 2011

Sprzedam temat „Samotność w otaczającym nas świecie. Omów temat na wybranych utworach.”

adra1992
adra1992
  15 marca 2011
Uzi
Uzi: Uuuu nie o to tam chodziło

Czy jesli mowiac o samej roli kobiecej w tym tekscie, Nora na poczatku wydaje nam sie niezdara, slodka idiotka bardzo zalezna od swojego meza, a na koniec okazuje sie ze jej oczekiwania wobec meza niezadowolily jej i podejmuje szybka i stanowcza decyzje odejscia. Bez przemyslen i czekania.
Czyz nie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.