0malwa0
Posty: 2 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
0malwa0
  5 marca 2011 (pierwszy post)

Hej muszę napisać rozprawkę ale nie wiem jak to nawet zacząć.
Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś jest w stanie:) Proszę
Jeżeli ktoś będzie miał pomysł to proszę pisać na moja pocztę malwa7161@wp.pl
Temat: Czy Polacy są przesądni?

sarkilor
sarkilor
  5 marca 2011

tia, na pewno ktoś Ci napisze rozprawkę. Mogę Ci jedynie odpowiedzieć na pytania, które sama przygotujesz, i które pomogą Ci w napisaniu pracy. Jeżeli chodzi o to ogólne pytanie "Czy Polacy są przesądni?" - nie można wszystkich wrzucać do jednego wora, niektórzy będą się śmiertelnie bali wszelkich zabobonów, niektórym będą one obojętne, niektórzy o większości z przesądów nie wiedzą, a niektórzy po prostu na to leją(tak jak ja) Nie wierze, że jedna rzecz z teraźniejszości, niemająca żadnej cechy wspólnej z przyszłym wydarzeniem, ma zdolność wpłynięcia na nasze przyszłe życie, dlatego nie stukam w niemalowane(?), nie rozsypuję soli/cukru i nie mówię przy tym, że ktoś będzie na mnie zły, czy też jak swędzi mnie ręka, to nie pojawia się we mnie nagle radość, bo dostanę sporą sumkę pieniążków. Jestem pewny, że pokręciłem te przesądy, ale sens całej wypowiedzi wciąż pozostaje ten sam, przesądy to- tak jak matura - bzdura.
pozdrawiam

0malwa0
Posty: 2 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
0malwa0
  5 marca 2011

Dzięki wielkie :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.