KomSaamMetMy
KomSaamMetMy
  15 lutego 2011 (pierwszy post)

Mam temat: Zwierzę jako temat literacki i malarski. Na wybranych przykładach przedstaw różne sposoby realizacji tego tematu.

I mam problem. Chyba trochę zbyt pochopnie wybrałam temat i teraz nie wiem na czym mam się skupić w mojej pracy.
Prosiłabym o jakieś wskazówki odnośnie samej istoty tematu; czy mam pisać głownie o tym do czego zostały wykorzystane zwierzęta w dziełach, czy może skupić się na czymś całkowicie innym...?

Z góry dziękuję za pomoc :piwo:

margotka
margotka
  16 lutego 2011

poszukaj malarskich dzieł myśliwskich - w szczególności psów
jelenia na rykowisku - symbol kiczu
jesli chodzi o literature to bajki proponuję...i nie rymowanki w stylu "miau, coś ty kotku chciał.." ale np. "czerwonego kapturka" "oślą skórkę" "brzydkie kaczątko" czy inne:]

a jesli nie masz czasu i ochoty się męczyć to zapraszam do skorzystania z zamówienia indywidualnego na zajon.pl ...redakcja chetnie zrobi to dla ciebie:]

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zwierzę jako temat literacki i malarski.

Zwierze jako alegoria postaw ludzkich: tutaj głównie posłużyłabym się wspomnianymi wczesniej bajkami, ktorych zwierzeta sa zazwyczaj glownymi bohaterami i pojawiaja sie jako postacie zlozone z konkretnych cech charakteru - np. chytre, skape, itd... Z bajek warto zwrocic uwage na bajki Krasickiego.

Motyw zwierzęcia znajdziesz także w Biblii - wąż - symbol zła

Mitologia egpiska - Egipcjanie w wierzeniach przypisywali zwierzętom właściwości magiczne oraz były czczone. każdy z bogów miał sobie przypisane zwierzę i najczęściej posiadał zwierzęcy wygląd. Między innymi: Re wyobrażano sobie jako człowieka z głową barana. Przypisywanie zwierzętom szczególnych cech w mitologii egipskiej miało na celu próbę wyjaśnienia otaczającego człowieka, niezrozumiałego świata.

Mickiewicz - Pan Tadeusz - zwierze jako element otaczajacego swiata
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.