dede9
dede9
  8 lutego 2011 (pierwszy post)

Siemka :)
otóż zmieniłem ostatnio temat maturalny (konkretnie wczoraj czyli w ostatni dzień możliwy do takowej zmiany :P)
poprzedni temat dotyczył motywu żołnierza ale nie o tym mowa teraz :)

po wielokrotnym przeglądaniu listy z tematami zdecydowałem się postawić na coś oryginalnego i być może ciekawego (?) :d
temat prezentacji: Film coraz częściej żywi się literaturą. Oceń adaptacje filmowe wybitnych dzieł literatury powszechnej i polskiej.

Denerwuje mnie słowo wybitnych :P (czy to nie jest przypadkiem zachęcanie do analizy lektur i ich ekranizacji).
Zrobiłem wstępną bibliografię. Doradźcie coś tutaj, może ktoś ma ten sam pomysł, bądź interesuje się adaptacjami powieści.

a)Książki:

1)„Jądro ciemności” - Joseph Conrad.
2)„Fight Club" - Chucka Palahniuka.
3)„Forrest Gump" - Groom Winston.
4)„Zielona Mila" - Stephen King

b)Filmy:

1)„Czas Apokalipsy" reż. Francis Ford Coppola
2)„Podziemny krąg" reż. David Fincher
3)„Forrest Gump" reż. Robert Zemeckis
4)„Zielona Mila." reż. Frank Darabont

Jak myślicie może być? :)

NoChange
NoChange
  9 lutego 2011
dede9
dede9: a) Książki: 1) „Jądro ciemności” - Joseph Conrad. 2) „Fight Club" - Chucka Palahniuka. 3) „Forrest Gump" - Groom Winston. 4) „Zielona Mila" - Stephen King b) Filmy: 1) „Czas Apokalipsy" reż. Francis Ford Coppola 2) „Podziemny krąg" reż. David Fincher 3) „Forrest Gump" reż. Robert Zemeckis 4) „Zielona Mila." reż. Frank Darabont

Wg mnie za dużo tego wszystkiego. W 15 minut nie zdążysz wszystkiego dokładnie omówić. Wystarczy połowa z tego i tak będzie za nadto.
margotka
margotka
  9 lutego 2011

3 to jest już bardzo dużo

weź 2 ksiązki i 2 filmy wstep 2 min zakonczeie 2 min zostaje 5,5 min na omowienie (filmu i ksiazki) i 5,5 min na omowienie drugiego filmu i ksiazki... mało czasu:]

temat jest nieadekwatny do przykładów... która z tych ksiązek należy do literatury polskiej?

albo obetnij polskiej albo zrob jedną ksiażkę z lit. polskiej a drugą z lit. powszechnej

...ja bym wzieła "Władcę much" z powszechnej

a z polskiej.... tu jest szeroki wybór... możesz nawet wziąć "Popiół i diament" - będzie ambitniej:]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.