Sodomia
Sodomia
  7 lutego 2011 (pierwszy post)

Skąd się bierze prąd? Siedzę i myślę nie mogę wymyśleć.

Ander606
Ander606
  7 lutego 2011

wyładowania atmosferyczne, z wiatru słonecznego, w twoim organizmie też masz przechodzą impulsy elektryczne nerwami, z elektrowni

Czerek5
Czerek5
  8 lutego 2011

Prąd jest to ukierunkowany przepływ elektronów. Powstaje w skutek różnicy potencjałów np pomiędzy początkiem a końcem przewodu, czy pomiędzy ziemią a powietrzem na jakiejś tam wysokości. To jaki prąd będzie płynął przez ten przewodnik, zależy od jego rezystancji (długości, średnicy i przewodności), a przewodność zależy od materiału i jest uwarunkowana tym jaką trzeba doprowadzić energię do danego pierwiastka, aby jego elektrony walencyjne "odpadły" i przeszły dalej. Elektrony po prostu przeskakują z ostatnich orbit jednego pierwiastka na drugi. Im większą energie musimy doprowadzić tym więcej będzie się nam jej ulatniało w postaci ciepła. Np, przy wyładowaniu atmosferycznym, podczas przepływu prądu przez powietrze, znacznie się nam ono nagrzewa, co powoduje zwiększenie jego objętości w tak krótkim czasie, że przełamuje ono barierę dźwięku, w wyniku czego słyszymy grzmot : P

Skąd się bierze? Przez "wybicie" elektronów z ostatniej orbity pierwiastka i powstaniu różnicy potencjałów : P

znajduch
znajduch
  8 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skąd się bierze prąd? Siedzę i myślę nie mogę wymyśleć.

Takie rzeczy wymyślaja mądrzy ludzie, z dużą wiedzą. Twoje zadanie to wziąć książkę w dłoń i dokonać syntezy zawartości. Ewentualnie siąść do googli i poczytać choćby wikipedię ;)
Dmitri
Dmitri
  13 lutego 2011

z bardzo szybkiego pocierania o siebie kotów

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.