SeXiBoY696969
SeXiBoY696969
  19 stycznia 2011 (pierwszy post)

mam pytanko ' czego brakuję ludzkości według Dostojewskiego. uzasadnij odpowiedź! kto pomoze!!!!

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  19 stycznia 2011

Znalazłem tylko tyle:
Tajemnica człowieka według Dostojewskiego to kwestia rozbudowana. W każdej istocie ludzkiej istnieje według niego część ''z Bogiem'' i ''bez Boga''. Paradoksy w naturze człowieka są odzwierciedleniem jego postawy. Raskolnikow zabija, by stać się silnym, odpornym i sprzecznością jest fakt, że doprowadza go to do szaleństwa.
Sonia uprawia haniebny zawód ale jest jednocześnie najpobożniejszą osobą w utworze.
Dostojewski uwypukla w człowieku jego mroczną stronę pokazując w ten sposób, że nie jest on osobą idealną. Jednostki wybitne (takie jak Rodia) są szczególnie niebezpieczne.
Osadzenie akcji powieści w Petersburgu również nie jest przypadkowe. Autor widzi w mieście ''budowanym przez demony''

Lub inaczej ujęte:
Tajemnica człowieka według Dostojewskiego to kwestia rozbudowana. W każdej istocie ludzkiej istnieje według niego część ''z Bogiem'' i ''bez Boga''. Paradoksy w naturze człowieka są odzwierciedleniem jego postawy. Raskolnikow zabija, by stać się silnym, odpornym i sprzecznością jest fakt, że doprowadza go to do szaleństwa.Sonia uprawia haniebny zawód ale jest jednocześnie najpobożniejszą osobą w utworze.Dostojewski uwypukla w człowieku jego mroczną stronę pokazując w ten sposób, że nie jest on osobą idealną. Jednostki wybitne (takie jak Rodia) są szczególnie niebezpieczne. Osadzenie akcji powieści w Petersburgu również nie jest przypadkowe. Autor widzi w mieście ''budowanym przez demony'' odzwierciedlenie postaw człowieka tak samo tajemniczych, sprzecznych, niebezpiecznych a zarazem wielkich jak ulice i miejsca opisane w ''Zbrodni i karze''.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.