PawelekxDD
Posty: 816 (po ~50 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
PawelekxDD
  10 stycznia 2011 (pierwszy post)

Jestem uczniem 2 klasy zasadniczej szkoly zawodowej, niestety do szkoly tej przepisalem sie w polowie pierwszej klasy i mam wydluzona o pol roku praktyke zawodowa, czy istnieje jakas mozlwosc skrocenia praktyki zawodowej w swietle prawa? bo gdy nie ukoncze praktyki to nie dadza mi w ogóle swiadectwa :/ a ponadto nie wiem czy szkola da mi zaswiadczenie ktore potrzebuje do alimentow bo przeciez szkole juz skoncze i zostanie mi tylko praktyka. Przez pierwsze pol roku w pierwszej klasie moi koledzy i kolezanki odbyli okolo 20 dni praktyki. Praktyka odbywala sie raz w tygodniu czyli 4 razy w miesiacu przez piec miesiecy daje 20 dni. Ja przez pol roku bede musial chodzic jako normalny pracownik przez 5 dni w tygodniu po 8h za 130 zl miesiecznie.. Prosze o jakas pomoc!

Średnia 10, 69 :w00t:

abstractly
abstractly
  11 stycznia 2011
PawelekxDD
PawelekxDD: Jestem uczniem 2 klasy zasadniczej szkoly zawodowej, niestety do szkoly tej przepisalem sie w polowie pierwszej klasy i mam wydluzona o pol roku praktyke zawodowa, czy istnieje jakas mozlwosc skrocenia praktyki zawodowej w swietle prawa? bo gdy nie ukoncze praktyki to nie dadza mi w ogóle swiadectwa :/ a ponadto nie wiem czy szkola da mi zaswiadczenie ktore potrzebuje do alimentow bo przeciez szkole juz skoncze i zostanie mi tylko praktyka. Przez pierwsze pol roku w pierwszej klasie moi koledzy i kolezanki odbyli okolo 20 dni praktyki. Praktyka odbywala sie raz w tygodniu czyli 4 razy w miesiacu przez piec miesiecy daje 20 dni. Ja przez pol roku bede musial chodzic jako normalny pracownik przez 5 dni w tygodniu po 8h za 130 zl miesiecznie.. Prosze o jakas pomoc!

Mało znam osób, które uczęszczają/uczęszczały do szkoły zawodowej, ale z tego co wiem, te praktyki można jakoś odpracować, np. w weekendy, zależy jaki profil tej Twojej szkoły.
Poza tym mało macie tych praktyk, moje koleżanka ma 3 czy 2 razy w tygodniu. :wtf: I na dodatek dostaje mniej od Ciebie.
Co do skrócenia ich, musisz się dopytać kogoś bardziej zorientowanego, niekoniecznie na tym forum, najlepiej w szkole popytaj. Na pewno ktoś udzieli Ci odpowiedzi, ale tutaj to wątpliwe, prędzej znajdziesz igłę w stogu siana.
Powodzenia :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.