ASIONnia
ASIONnia
  9 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam. Muszę napisać wypracowanie z HISTORII. Temat to :

Jaka była przyczyna zabójstwa Cezara w 44r.? dlaczego pryncypat, wprowadzony przez Oktawiana Augusta, przetrwał, skoro oznaczał oddanie władzy jednostce?

Niestety musi to być temat wyczerpany na conajmniej 1kart. A4 ..
Na jutro :( Jak ktoś to napisze, to będę wielbić :* :D

EjBejbe17
EjBejbe17
  10 stycznia 2011

Myślisz, ze ktoś odwali za Ciebie robotę? :zonk:
Co najwyżej możemy sprawdzić tutaj poprawność, ale wysil sie i napisz sama.
Wujek Google wie wszystko :zonk: zrób chociaż tyle i poszukaj w necie :woot:
Lenistwo :ble:

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  10 stycznia 2011

Przyczyną zabójstwa Juliusza Cezara, Rzymskiego dyktatora, było niezadowolenie opozycji, na której czele stali: Marek Juniusz Brutus oraz Gajusz Kasjusz Longinus. Niezadowolenie to wynikało z odebrania senatowi władzy po wojnie domowej, w której Cezar pokonał Pompejusza. Dodatkowym motywem dla Brutusa był romans z jego matką. Senatowi najbardziej jednak nie podobało się, że Cezar chciał być traktowany jako król całego Imperium. Dla zrealizowania tego planu ludzie pomagający Cezarowi rozgłaszali innym, ze Rzymianie będą potęgą wtedy, gdy będzie ich prowadził król.
Pryncypat wprowadzony przez Oktawiana Augusta przetrwał ponieważ sprzymierzył się ze swoim początkowym wrogiem ? Markiem Antoniuszem, z którym zawarł ?Drugi Triumwirat?. Przymierze to poparł senat. Po zatwierdzeniu przymierza powstała lista proskrybowanych, tzn. pozbawienie praw obywatelskich i konfiskatę majątku osób przeciwnych rządzącym, w okresie wojen domowych. Nazwiska obywateli poddanych proskrypcjom umieszczano na kamiennych tablicach w miejscach publicznych. Na liście znalazło się ok. 2300 osób, wśród nich znajdował się Cyceron. W 40r. p.n.e. doszło do podziału imperium Rzymskiego na 3
części. Marek Antoniusz otrzymał prowincje wschodnie, Oktawian otrzymał prowincje zachodnie i Italię, a Marek Lepidus Afrykę.

Wystarczyło wpisac w google kilka słów. Rozwiń sobie to albo coś pozmieniaj, bo pewnie polowa Twojej klasy będzie miała to samo.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
oOoBuZiAcZeKoO
oOoBuZiAcZeKoO
  14 stycznia 2011
Sylvinka
Sylvinka:

hih szkoda ze wszesniej tego nie przeczytałam mój nauczyciel nam tlumaczuy wszystko na lekcjii mimo ze mialam to na poczatku grudnia umiała bym to wyjasnic xd

nie masz ksiazki czy jak.....;DD
cerazra zabil brutus na polecenie senatu bo cezar ingerował i chcial beliminowac senat "i ty brutusie przeciwko mnie"
warto wiedziec ze pryncypat to poczatek okresu cesarskiego koniec republiki nazywany czesto 'komediom republiki'
warto wiedziec ze rzady oddane jednostce to dobre rzady chocby reformy mariusza czy sulli ;DD
do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.