Commander
Commander
  4 stycznia 2011 (pierwszy post)

Taka sprawa,mianowicie.
Jak myślicie czy można się przenieść w drugiej klasie technikum, do zupełnie innego na inny profil nie tracą tego roku. Tzn. jestem w drugiej, przepisuje się na inny profil innego technikum i nadal jestem w drugiej,
Ja myślę, że raczej nie chociaż może są jakieś wyjątki...

MaQ7
MaQ7
  4 stycznia 2011

mi sie wydaje ze nie ma takiej opcji, z LO do Lo moze by dalo rade ale technikum to inna bajka

Suercer
Suercer
  5 stycznia 2011

Odpowiedzią na Twoje pytanie jest tak, można :) Na własnej skórze przetestowałem i z całą pewnością mówię Ci, że można się przenieść z technikum do liceum ;) Przepisywałem się po trzecim semestrze (w połowie drugiej klasy) i było dużo wątpliwości, dyrektorka jak i wicedyrektorka mojej obecnej szkoły miały wtedy wątpliwości i chciały sprawdzić moją wiedzę, jako, że przenosiłem się na biol-chem-fiz.. wypadłem fatalnie, ponieważ zapytały mnie z kilku działów tego samego dnia, w którym tam przyszedłem z tą prośbą, ale poprosiłem o tydzień czasu i kilka działów z których miałbym się przygotować na zaliczenie i potwierdzenie tego, że dam sobie radę ;-) wtedy poszło mi już dużo lepiej, ale jeszcze czuły niedosyt - dały mi obszerniejszy materiał i miesiąc czasu - zacząłem proces przepisywania się jakoś w listopadzie i od stycznia chodziłem już do liceum :) Oczywiście, wszystko zależy od dyrektora szkoły do której chcesz się przepisać.. jeśli się nie zgodzi - idź do innej szkoły albo z uporem maniaka(jak ja) stwórz możliwości by udowodnić to, że DASZ SOBIE RADĘ ;-)

trzymam kciuki, Przemysław

Fahrenthide
Fahrenthide
  6 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ty kolego chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem.
Z technikum (druga klasa) do TECHNIKUM (druga klasa)

Co do tematu, to wątpię.
Po pierwsze mnóstwo zaległości, nie wiem na jaki kierunek chcesz iść do technikum, ale brzydko mówiąc, tak na oko masz około dwóch, czterech a może nawet i pięciu przedmiotów (zawodowych) w dupę.
Dyrektor jakiejkolwiek szkoły moim zdaniem nie zgodzi się na to. Zbyt obszerny materiał musiałbyś opanować.
Przeniesienie w 2 klasie technikum do innego technikum również w 2 klasie wydaję się być niemożliwe.
Co innego jeśli by Cię przenieśli z 2 klasy do 1 ;p Zapewne nie było by żadnych przeszkód, ale szkoda zawalać rok nieprawdaż ? ;)
Podsumowując... lepiej kończ tą szkołę którą obecnie robisz, albo uciekaj do LO.
Zbyt duży zakres przedmiotów zawodowych masz pominięty by się przenieść.
Tyle w temacie ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.