emage
emage
  17 grudnia 2010 (pierwszy post)

Hey, chcialbym zobaczyc Wasze opinie na temat:
1) Czy w dzisiejszych czasach jest mozliwa wojna "ludowa"?
2) Czy armie prywatne mogą wyprzeć armie narodowe?
3) Czy studiowanie historii jest według Was potrzebna młodemu czlowiekowi?

McFly
McFly
  17 grudnia 2010
emage
emage: 1) Czy w dzisiejszych czasach jest mozliwa wojna "ludowa"?

Myślę, że jest to ostateczność.
emage
emage: 2) Czy armie prywatne mogą wyprzeć armie narodowe?

Myślę, że jest to niemożliwe jednakże nie byłbym na 100% pewien.
emage
emage: 3) Czy studiowanie historii jest według Was potrzebna młodemu czlowiekowi?

Tak, ale historii ostatnich 10 lat a nie tego co robił Mieszko 1...
Oczywiście wiele przedmiotów wymaga znania historii tak jak np psychologia, trzeba wiedzieć kto i kiedy przeprowadził eksperyment; ale na tym się kończy.
emage
emage
  17 grudnia 2010
McFly
McFly: Tak, ale historii ostatnich 10 lat a nie tego co robił Mieszko 1...

a dlczego nie tego, co zrobil Mieszko I? ;>

McFly
McFly: Myślę, że jest to niemożliwe jednakże nie byłbym na 100% pewien.

A dlaczego myslisz, ze jest to niemozliwe?
McFly
McFly
  18 grudnia 2010
emage
emage: a dlczego nie tego, co zrobil Mieszko I? ;>

Patrząc na sprawę realistycznie: będąc lekarzem lub wykonując inny zawód który nie wymaga historii również nie potrzebujesz wiedzieć co robił Mieszko I :ninja: Jeżeli jesteś zainteresowany w tej dziedzinie oczywiście wybierz ją jako kierunek na studia, osoby które nie znajdują tego przedmiotu interesujące będą miały problemu z wpajaniem wiedzy. Obecnie Polska narzuca uczniom gimnazjów zbyt wiele przedmiotów, dlaczego nie mogą oni wybrać sobie już w szkole podstawowej 3 przedmiotów dodatkowych i reszta obowiązkowych: Polski, Przyroda, Matematyka, Angielski. Co sumowałoby się 7 przedmiotów a nie 15... Dodatkowo na 100% zwiększyła by się liczba uczniów dostających się na studiach tylko dlatego, że uczą się przedmiotów których chcą się uczyć a nie które są im z góry narzucane.
emage
emage: A dlaczego myslisz, ze jest to niemozliwe?

Jesteśmy w Unii i naród ma poparcie...
WueRZet
WueRZet
  18 grudnia 2010
emage
emage: 1) Czy w dzisiejszych czasach jest mozliwa wojna "ludowa"? 2) Czy armie prywatne mogą wyprzeć armie narodowe? 3) Czy studiowanie historii jest według Was potrzebna młodemu czlowiekowi?

Tak. Patrz Afryka ;]

emage
emage: 2) Czy armie prywatne mogą wyprzeć armie narodowe?

Nie. Z uwagi na to, że armia prywatna nie będzie tak liczna jak armia narodowa. Przynajmniej w obecnych czasach nie jest to możliwe.

emage
emage: 3) Czy studiowanie historii jest według Was potrzebna młodemu czlowiekowi?

Studiowanie historii jest najlepszą rzeczą jaka mi się przytrafiła w życiu

McFly
McFly: Patrząc na sprawę realistycznie: będąc lekarzem lub wykonując inny zawód który nie wymaga historii również nie potrzebujesz wiedzieć co robił Mieszko I

Ale ten lekarz spoglądając na godło Polski, na flagę, na pewne zwyczaje ludowe jeśli nie zna choć trochę wczesnych dziejów Polski to nie będzie miał pojęcia dlaczego akurat w godle mamy orła z koroną, dlaczego barwami jest biel i czerwień, oraz czym jest noc Kupały, czy Zaduszki :ninja:
McFly
McFly
  18 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego barwami jest biel i czerwień,

Też nie wiem; i nie czuję potrzeby wiedzieć.
Konto usunięte
Konto usunięte: oraz czym jest noc Kupały,

? :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: czy Zaduszki

To już nie Historia lecz wiara Rzymsko Katolicka.
WueRZet
WueRZet
  18 grudnia 2010
McFly
McFly: Też nie wiem; i nie czuję potrzeby wiedzieć.

To już jest kwestia poczucia patriotyzmu, ale nie o tym mowa.

McFly
McFly: ?

No właśnie :ninja:

McFly
McFly: To już nie Historia lecz wiara Rzymsko Katolicka.

Czeski błąd. Miały być Dziady, ale w sumie też pasuje. Bo to wyznanie jest nierozerwalnie złączone z naszą historią i Polak powinien przynajmniej wiedzieć dlaczego.
shamaramorgan
shamaramorgan
  20 grudnia 2010
emage
emage: 1) Czy w dzisiejszych czasach jest mozliwa wojna "ludowa"? 2) Czy armie prywatne mogą wyprzeć armie narodowe?

społeczeństwo ma ogromną siłę. Jesli tą siłę skieruje się w złą stronę (jeśli będzie miało charyzmatycznego przywódcę, który pokieruje "masą" jak chce), to może osiągnąć swój cel poprzez rewolucję.

emage
emage: Czy studiowanie historii jest według Was potrzebna młodemu czlowiekowi?

jako studentka historii nie mogę inaczej odpowiedzieć niż to, że jest potrzebna.
WueRZet
WueRZet
  21 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jako studentka historii nie mogę inaczej odpowiedzieć niż to, że jest potrzebna.

Który rok ? ;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Który rok ? ;)

pierwszy. I oby nie ostatni :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.