abstractly
abstractly
  15 grudnia 2010 (pierwszy post)

Zastanawiam się, czy w Empiku dostanę gazety (np. Newsweek), ale redagowane po angielsku. Jeżeli nie tam, to gdzie mogę takie znaleźć? Są dostępne w ogóle gdzieś w Polsce?
I druga rzecz to książka.
Może ktoś poleci mi książkę (na początek chciałabym coś cieńszego, nie od razu Harrego Pottera). Chodzi o to, żeby była napisana również po angielsku. No i najlepiej, żebym ją dostała w Empiku :)

ILejdi
ILejdi
  15 grudnia 2010

Ja posiadam książkę ,,why men lie and women cry" ale jej nie przeczytałam, bo nie znam angielskiego na tyle dobrze :)
Nie wiem jakie, ale książki napisane po angielsku na pewno dostaniesz. Ja kupiłam siostrze III część Eragona w tym języku.

abstractly
abstractly
  15 grudnia 2010

Dobra, ja już wszystko wiem, można zamknąć. :ziober2:

dede9
dede9
  15 grudnia 2010

to ja się nie będę zakładał nowego wątku a spytam się tutaj:

chciałbym poczytać coś po angielsku, jakąś ciekawą i w miarę prosto napisaną książkę. Co polecicie? :D

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 grudnia 2010
dede9
dede9: chciałbym poczytać coś po angielsku, jakąś ciekawą i w miarę prosto napisaną książkę. Co polecicie? :D

w sumie wiekszosc ksiazek mozesz znalez po angielsku :woot:
moze sprecyzuj ogolnie, jakie ksiazki Cie interesuja.
dede9
dede9
  17 grudnia 2010

hmmm w zasadzie sam nie wiem jaki rodzaj książki.
Chodzi o to, żeby była w miarę fajna do przeczytania (nie zawierała skomplikowanych terminologii naukowych, lekarskich etc.), w miarę ciekawa i nie zbyt długa (tak 200-300 stron może być ale nie 1000 i więcej :P).

I jeszcze jedno: szukam jakiegoś fajnego angielskiego/amerykańskiego serialu do oglądania z napisami angielskimi (sam słuch jeszcze nie dla mnie). Chciałbym aby serial był ciekawy.
Oglądałem LOST, Prison Break teraz oglądam Kamuflaż i The Event: Zdarzenie (polekie nazwy) wszystko z lektorem lub polskimi napisami.
Polecicie coś ciekawego? Może Dexter/Heroes lub po prostu obejrzeć serial, który już widziałem tylko bez lektora lub polskich napisów?

dede9
dede9
  19 grudnia 2010

Czytał ktoś: A Game of Thrones . Autor: George Rr Martin .
Ponoć książka ciekawa. Chyba w czasie świąt postaram się zabrać za to. Dodatkowo serial heroes z angielskimi napisami.

Czy to dobry pomysł na naukę angielskiego?
Bo słówka się szybko zapomina jak się ich nie wykorzystuje na co dzień a tutaj może to automatycznie będzie wchodzić :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.