Karoola93
Karoola93
  2 grudnia 2010 (pierwszy post)

Mam pytanie dla osób które potrafią fizykę.
Mam zrobić doświadczenie a tematem tego jest :
" Wyznaczanie przyśpieszenia ziemskiego za pomocą wahadła matematycznego"
mam wszystkie obliczenia i pomiary gotowe.
Nie wiem niestety jak mam opisać to doświadczenie i jak napisać pomoce o.O
Głupio będzie jak będę pisała że " Wzięłam sznurek, powiesiłam na nią pewną rzecz, powiesiłam sobie to na klamce i bla bla ".

MaQ7
MaQ7
  2 grudnia 2010

"doswiadczenie wykonalam w warunkach domowych, za pomoca sznurka dowiazanego do klamki..."? ladniej? :mrgreen:

Czerek5
Czerek5
  2 grudnia 2010

Jako opis.

Narysuj jakiś rysunek z uwzględnionymi siłami, np taki:



Napisz wnioski, różnice Twojego pomiaru od wyniku prawdziwego. Wyraź ją w postaci błędu względnego i bezwzględnego. Noooo i napisz jeszcze, że Twoje doświadczenie polegało na obliczaniu okresu drgań wahadła matematycznego przy znanej długości l wahadła ;P

Karoola93
Karoola93
  2 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: "doswiadczenie wykonalam w warunkach domowych, za pomoca sznurka dowiazanego do klamki..."? ladniej?


na pewno ładniej niż moja wypowiedź ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jako opis. Narysuj jakiś rysunek z uwzględnionymi siłami, np taki: Napisz wnioski, różnice Twojego pomiaru od wyniku prawdziwego. Wyraź ją w postaci błędu względnego i bezwzględnego. Noooo i napisz jeszcze, że Twoje doświadczenie polegało na obliczaniu okresu drgań wahadła matematycznego przy znanej długości l wahadła ;P


najbardziej zależy mi właśnie na opisaniu tego doświadczenia. Wnioski już mam. Tylko brakuje mi tego opisu ;/
Napisałeś mi to troszkeee ... w taki sposób nie zrozumiały dla mnie haha xd
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.