Acetosteron
Acetosteron
  23 listopada 2010 (pierwszy post)

Sprawdź się........

1.W ruchu jednostajnie przyśpieszonym prostoliniowym droga:
a)ma wartość stałą,
b)jest wprost proporcjonalna do kwadratu czasu trwania ruchu,
c)nie zależy od czasu trwania ruchu.

2.Pasażer jadącego autobusu podchodzi do kasownika. W tym czasie jest w spoczynku względem:
a)kierowcy autobusu,
b)swojego plecaka,
c)wyprzedzającego ten autobus samochodu.

3.Motorower poruszał się ruchem jednostajnie przyśpieszonym prostoliniowym z przyśpieszeniem 2 m/s2.Zakładając,że jego prędkość początkowa była równa zeru, motorower ten w ciągu 5 sekund uzyskał prędkość:

a) 2m/s
b)2,5 m/s
c)10 m/s

4.Rowerzysta przejechał przez most ruchem jednostajnym z prędkością 5 m/s w czasie 2 s. Długość mostu jest równa:
a)2,5m,
b)4m,
c)10m.
Uwaga! Pomiń długość roweru.

5.Samochód poruszający się ruchem jednostajnie przyśpieszonym zwiększył swoją prędkość w czasie 4 s o 16 m/s. Przyśpieszenie samochodu wyniosło:
a)2 m/s2
b)4 m/s2
c)16 m/s2

6.Samochód przejechał część trasy z prędkością średnicą 60 km/h,a następnie z prędkością 130km/h ,zaś ostatni odcinek z prędkością 80km/h. Jaka była wartość prędkości średniej,jeżeli całą trasę o długości 200km przejechał w ciągu 2,5h?
a) 60 km/h,
b)80km/h,
c)85km/h.

7.Ciało poruszające się ruchem jednostajnie przyśpieszonym przebyło w pierwszej sekundzie ruchu drogę s1=3 m . Droga przebyta przez to ciało w trzeciej sekundzie ruchu wniosła:
a)4m,
b)15m,
c)21m.

8.Dwa pojazdy poruszają się z ruchem jednostajnym prostoliniowym,każde z inną prędkością stałą.Stosunek prędkości z tych ciał wynosi: u1/u2 =1/4.a stosunek czasów trwania tych ruchów t1/t2=1/2. W jakim stosunku mają się do siebie przebyte drogi s1/s2:
a)1/8
b)1/4
d)4/1.

9.Samochód poruszył się z prędkością 10 m/s. Ile czasu rozpędzał się samochód,jeżeli poruszając się z przyśpieszeniem 3m/s2,a zwiększy swoją prędkość z 10m/s do 16 m/s ?

Ps. Oczywiście do każdego zadania obliczenia.
:mrgreen:

MaQ7
MaQ7
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 4.Rowerzysta przejechał przez most ruchem jednostajnym z prędkością 5 m/s w czasie 2 s. Długość mostu jest równa:


Konto usunięte
Konto usunięte: c)10m.

dawno fizyki nie mialem ;) wiec pewnosci nie ma : )
Acetosteron
Acetosteron
  23 listopada 2010

ja też już dobre pare lat..... ale to dla mojej siostrzenicy i nawet nie wiem jak mam jej pomóc :mrgreen:

MaQ7
MaQ7
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.W ruchu jednostajnie przyśpieszonym prostoliniowym droga:


Konto usunięte
Konto usunięte: b)jest wprost proporcjonalna do kwadratu czasu trwania ruchu,

tu chyba to, dalej wole nie robic bo w ogole napisze glupoty ;)
Acetosteron
Acetosteron
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: MaQ7


dawno z Tobą nie gadałam,cześć :*
MaQ7
MaQ7
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dawno z Tobą nie gadałam,cześć :*

powinnas wiedziec czemu ;)
Acetosteron
Acetosteron
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: powinnas wiedziec czemu ;)


Nie,nie wiem. Może dlatego,że nie siedzę cały dzień na dupie i ciągle pracuje?
MaQ7
MaQ7
  23 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie,nie wiem. Może dlatego,że nie siedzę cały dzień na dupie i ciągle pracuje?

wyadawalo mi sie ze pamietasz co mi odpisujesz na gg no chyba ze tonie bylas Ty. Bynajmniej dostalem taka odpowiedz ze sie zamknalem. Nie bede juz nabijal w temacie jkc to gdzie indziej .
Acetosteron
Acetosteron
  23 listopada 2010

daj gg na pw

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.