promise
promise
  16 listopada 2010 (pierwszy post)

witam. mam do zrobienia 4 zadanka z matematyki na odpowiedzi A B C D .
są one na poziomie klasy 1. gimnazjum jednak bardzo mi zależy na poprawnym w pełni rozwiązaniu .
1.Liczba 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 jest podzielna przez:
A) 12 B) 24 C) 48 D) 56


2.Na tablicy zapisano cztery liczb: 2, 3, 5 i 7. Jacek zmazał dwie z nich i dopisał na tablicy sumę zmazanych liczb. Następnie spośród trzech znajdujących się na tablicy liczb wybrał dwie, zmazał je, i dopisał na tablicy sumę zmazanych liczb. Czynność tę powtórzył jeszcze raz, po czym na tablicy znalazła się tylko jedna liczba. Jaka to mogła być liczba?
A) 15 B) 16 C) 17 D) 19


3.Ile może wynosić iloczyn cyfr liczby naturalnej (w systemie dziesiętnym)?
A) 91 B) 98 C) 102 D) 104


4.Rehabilitacja pana Waldka przebiega bardzo sprawnie: pierwszego dnia po operacji był w stanie zrobić tylko jeden krok, ale drugiego dnia zrobił już dwa kroki, trzeciego dnia – cztery kroki itd. Każdego kolejnego dnia pokonywał dwukrotnie większą odległość niż dnia poprzedniego. W takim razie:
A) piątego dnia zrobił 32 kroki B) siódmego dnia zrobił 64 kroki
C) dziewiątego dnia zrobił 256 kroków D) dziesiątego dnia zrobił 516 kroków


na prawdę proszę o sumienną pomoc a nie zwykłe strzały.
dziękuje ; )
PS ; mogę w zamian pomóc w pracach stylistycznych z j. polskiego ; ]

feministka
feministka
  16 listopada 2010
promise
promise: 1.Liczba 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 jest podzielna przez: A) 12 B) 24 C) 48 D) 56
Przez każdą z wyżej wymienionych, bo liczby podane przez Ciebie są wielokrotnością 12. :tak:

promise
promise: i B) siódmego dnia zrobił 64 kroki C) dziewiątego dnia zrobił 256 kroków
te są poprawne. :wtf:
promise
promise
  16 listopada 2010
feministka
feministka: Przez każdą z wyżej wymienionych, bo liczby podane przez Ciebie są wielokrotnością 12.

chodzi mi o konkretną odpowiedź ;)
feministka
feministka
  16 listopada 2010
promise
promise: hodzi mi o konkretną odpowiedź ;)
Przez każdą podzielisz i masz wynik całkowity w każdym przypadku. każda z tych liczb spełnia warunki zadania.
MaQ7
MaQ7
  16 listopada 2010
promise
promise: 1.Liczba 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 jest podzielna przez:


promise
promise: D) 56


promise
promise: 2.Na tablicy zapisano cztery liczb: 2, 3, 5 i 7. Jacek zmazał dwie z nich i dopisał na tablicy sumę zmazanych liczb. Następnie spośród trzech znajdujących się na tablicy liczb wybrał dwie, zmazał je, i dopisał na tablicy sumę zmazanych liczb. Czynność tę powtórzył jeszcze raz, po czym na tablicy znalazła się tylko jedna liczba. Jaka to mogła być liczba?


promise
promise: C) 17


promise
promise: 3.Ile może wynosić iloczyn cyfr liczby naturalnej (w systemie dziesiętnym)?


promise
promise: 3.Ile może wynosić iloczyn cyfr liczby naturalnej (w systemie dziesiętnym)?

tu chyba jestem za glupi bo nie lape :P

promise
promise: 4.Rehabilitacja pana Waldka przebiega bardzo sprawnie: pierwszego dnia po operacji był w stanie zrobić tylko jeden krok, ale drugiego dnia zrobił już dwa kroki, trzeciego dnia – cztery kroki itd. Każdego kolejnego dnia pokonywał dwukrotnie większą odległość niż dnia poprzedniego. W takim razie:


promise
promise: B) siódmego dnia zrobił 64 kroki
MaQ7
MaQ7
  16 listopada 2010

nie pomyslalem ze kilka odpoiedzi dobrych :P

promise
promise: 1.Liczba 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 jest podzielna przez:

tu beda wszystkie dobre

promise
promise: 4.Rehabilitacja pana Waldka przebiega bardzo sprawnie: pierwszego dnia po operacji był w stanie zrobić tylko jeden krok, ale drugiego dnia zrobił już dwa kroki, trzeciego dnia – cztery kroki itd. Każdego kolejnego dnia pokonywał dwukrotnie większą odległość niż dnia poprzedniego. W takim razie:

a tu jeszcze C
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.