naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  15 listopada 2010 (pierwszy post)
Prosiłabym o sprawdzenie poprawności tekstu:

Ich liebe Einkaufe machen.
Am liebsten kaufe ich Kleidund ein, dazu nehme ich meine Schwester mit, die mich dabei immer berät. Ich kaufe meistens fűr mein Taschengeld die Klamotten. Ich mag die Bluse, sie Hose und der Schuhe anprobieren in den Anprobe.
Meine Mutter macht einkaufe in meine Familie. Das ist ein mal in der Tag. Ich kaufe manchmal Obst und Gaműse im Supermarket.
Der Einkaufe mir gefällt.


W razie czego tłumaczenie:

Kocham robić zakupy.
Najczęściej kupuję ciuchy, dlatego zabieram ze sobą moją siostrę, która zawsze mi
przy tym doradza. Kupuję przeważnie za swoje kieszonkowe ciuchy. Lubię przymierzać w przebieralni bluzki, spodnie i buty.
Moja mama robi zakupy w mojej rodzienie. To jest raz dziennie. Ja kupuję czasem owoce i warzywa w supermarkecie.
Zakupy podobają mi się.

: )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Fahrenthide
Fahrenthide
  15 listopada 2010

Ja bym to bardziej zmienił na:

naaats
naaats: Ich mag die Bluse, sie Hose und der Schuhe anprobieren in den Anprobe.

Ich probiere eine Bluse, eine Hose und Schuhe in den Umkleidekabine an.

naaats
naaats: Meine Mutter macht einkaufe in meine Familie.

Meine Mutter macht Einkaufe in meiner Famillie.

naaats
naaats: Am liebsten kaufe ich Kleidund ein, dazu nehme ich meine Schwester mit, die mich dabei immer berät.

Z tego co mi wiawdomo "ich" nie musi być 2 razy w zdaniu jeśli chodzi o tą samą osobę, nie wiem czy to będzie traktowane jako błąd, ale tak mnie uczyli ;D
Am liebsten kaufe ich Kleidund ein, dazu nehme meine Schwester mit, die mich dabei immer berät.

To tyle z mojej strony,
pozdrawiam
Fieska
Fieska
  15 listopada 2010

Ich liebe Einkaufe machen. (Ich liebe einkaufen zu gehen. lub Ich liebe Einkäufe zu machen. )
Am liebsten kaufe ich Kleidund (Kleidung) ein, dazu nehme ich meine Schwester mit, die mich dabei immer (immer dabei) berät.
Ich kaufe meistens fűr mein Taschengeld die Klamotten. (kupuje ciuchy dla moich kieszonkowych? - Für die Klamotten gebe ich meistens mein Taschengeld aus.)
Ich mag die Bluse (ktora koszule? wczesniej nie bylo o niej mowy), sie Hose (ona spodnie?) und der Schuhe(ktore buty?) anprobieren in den Anprobe. (Ich probiere gerne Blusen, Hosen und Schuhe in der Umkleide an.
Meine Mutter macht einkaufe in meine Familie. (Meine Mutter erledigt die Einkäufe in meiner Familie.)
Das ist ein mal in der Tag. (am Tag)
Ich kaufe manchmal Obst und Gaműse (Gemüse) im Supermarket. (Supermarkt ein.)
Der Einkaufe mir gefällt. (Die Einkäufe gefallen mir sehr.)

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  16 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kleidund

Konto usunięte
Konto usunięte: sie Hose

Konto usunięte
Konto usunięte: Gaműse

Konto usunięte
Konto usunięte: im Supermarket.


A tutaj to zwykłe literówki porobiłam z pośpiechu : )

Dziękuję wszystkim za pomoc : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.