Eccellente
Eccellente
  7 listopada 2010 (pierwszy post)

Cześć,
mam pytanie do osób które pisały maturę rozszerzoną z angielskiego albo mają jakieś pojęcie na ten temat. :-)
Mam 2 repetytoria z Longmana, jedno do matury podstawowej a drugie do rozszerzonej, gramatykę powtarzam z inną książką, ale mam pytanie co do słówek.
Czy to istotne, żeby uczyć się słówek z tego repetytorium rozszerzonego?
Myślę właśnie nad tym czy uczyć się tego, bo słówka z podstawy i tak muszę mieć wszystkie opanowane dlatego że nauczycielka nam robi kartkówki z nich, a wypracowania na maturze rozszerzonej (z tego co patrzałam) rzadko są akurat tej tematyki która jest zawarta w repetytoriach, jedynie nie jestem pewna czy one mogą pojawić się w readingu albo listeningu (pewnie mogą, ale czy ich znajomość jest aż tak istotna) ?

KomSaamMetMy
KomSaamMetMy
  7 listopada 2010

Nam facetka mówiła, że na rozszerzonym poziomie bardzo liczy się słownictwo i przy ustnym egzaminie ważne jest żeby pokazać, że znamy dużo słów na tym bardziej zaawansowanym poziomie. Oczywiście, im będziesz znała więcej słów tym lepiej pójdzie Ci zrobienie zadań z readingu czy listeningu.

Eccellente
Eccellente
  7 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nam facetka mówiła, że na rozszerzonym poziomie bardzo liczy się słownictwo i przy ustnym egzaminie ważne jest żeby pokazać, że znamy dużo słów na tym bardziej zaawansowanym poziomie. Oczywiście, im będziesz znała więcej słów tym lepiej pójdzie Ci zrobienie zadań z readingu czy listeningu.

No tak, ale ja z kolei słyszałam, że bardziej patrzą na takie rzeczy jak linking words albo idiomy i gramatykę (przy wypracowaniu i ustnej), zresztą nie wiem jak jest na prawdziwej maturze, ale te wypracowania które nam nauczycielka zadawała były raczej niepowiązane z tymi tematami co są w podręcznikach (dom, szkoła itp.), rzeczywiście do readingu może się coś tam przydać, ale nie wiem w jakim stopniu.
A też zdajesz rozszerzenie z angielskiego?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.